Wiedza i narty – czas na kolejne SnowActive!

ms
13-02-2019, 11:33
Meet the expert, ski the expert, be active with expert - to trzy najważniejsze maksymy każdego z uczestników SnowActive (16-23 marca 2019 r.), czyli wydarzenia, które udowadnia, że połączenie doskonalenia zawodowego stomatologów z aktywnym wypoczynkiem jest możliwe. A czy istnieje na to lepsze miejsce niż cudownie przygotowane stoki we włoskich Dolomitach?

Be Active Dentist, czyli stowarzyszenie dentystów, którzy uwielbiają się uczyć i dzielić pasjami, od lat przełamuje edukacyjne stereotypy w polskiej stomatologii, nie schodząc z obranego kursu na wiedzę i odpoczynek w dobrym towarzystwie. Niezależnie od pory roku, „aktywne szkolenia” (windsurfing, sporty ekstremalne itp.) przyciągają nowych uczestników. Ci, którzy raz spróbują, pierwsi zapisują się na kolejne edycje. Projekt „SnowActive: aktywno-naukowe sympozjum stomatologiczne” jest tego najlepszym dowodem.

- Formuły, w której wspólnie jeździmy na nartach lub snowboardzie i wspólnie zdobywamy wiedzę od ekspertów, którzy są właściwie na wyciągnięcie ręki 24 godziny na dobę, po prostu nie da się nie lubić. Udało nam się stworzyć wydarzenie, które w poważny sposób podchodzi do edukacji i zdobywania wiedzy, ale jednocześnie pozwala złapać wytchnienie i dystans w godzinach przeznaczonych na aktywny wypoczynek. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy w kalendarzu szukają miejsca na naukę i urlop – wyjaśnia lek. dent. Jakub Łada, wiceprezes zarządu Fundacji Be Active.

SnowActive 2019 odbędzie się we Włoszech, w miejscowosci Mezzana (Val di Sole). Amatorzy zimowego szaleństwa w Alpach doskonale wiedzą, że ta lokalizacja gwarantuje znakomite warunki na stokach. Z pewnością nie gorsze uczestnicy zastaną w hotelu, gdzie odbywać będą się wykłady oraz panele dyskusyjne.

- Formuła meet the expert to jedna z najbardziej efektywnych form nauki, doceniana przez lekarzy dentystów na całym świecie. Co innego słuchać eksperta, a co innego, móc zadać mu szereg indywidualnych pytań. Podczas SnowActive nie ma złego momentu na konsultacje. Nasi eksperci doskonale to rozumieją. O rozmowach prowadzonych na wyciągach krzesełkowych, czy w gondolach krążą już legendy. Faktem natomiast jest wysoki poziom, o który wspólnie staramy się zadbać – dodaje Jakub Łada.

Wśród tegorocznych wykładowców (czytaj również – kompanów do nart i snowboardu) będą m.in. prof. Marzena Dominiak, prof. Tomasz Gedrange i dr n. med. Maciej Michalak.

Szczegóły wyjazdu dostępne są na www.beactivedentist.com.