Dla tych co są, lub chcieliby się zainteresować turystyką medyczną

ms
08-02-2019, 09:10
Umiejętności polskich stomatologów są znane poza krajem i w coraz większym zakresie chcą z nich korzystać zagraniczni pacjenci. W jaki sposób można podtrzymać to zainteresowanie?

Jednym z tych sposobów jest wiedza, którą można pogłębić, poszerzyć i rozbudować, a temu celowi najlepiej służy I Konferencja branży turystyki medycyny komercyjnej, organizowana przez Północną Izbę Gospodarczą, przy współpracy z Niną Manduk-Czyżyk – od 15 lat działającą w branży turystyki medycznej.

Ważne, że udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy muszą jednak dokonać rejestracji.

Konferencja odbędzie się 1 marca 2019 r. w hotelu Radisson Blu w Szczecinie, w sali Mickiewicza o godzinie 9:30.

Harmonogram wydarzenia:
Doświadczenie placówek medycznych w pozyskiwaniu pacjentów zagranicznych. Oczekiwania pacjentów stomatologicznych na bazie własnych doświadczeń w ramach turystyki medycznej (case study 1-2 gabinety szczecińskie oraz kołobrzeskie).

Charakterystyka-profil pacjenta (skąd przylatują, czego poszukują, organizacja pracy w placówce medycznej obsługującej pacjenta zagranicznego, jakość i bezpieczeństwo usługi medycznej, oczekiwania i jak im sprostać?).

Oczekiwania pacjentów chirurgii plastycznej oraz ogólnej na bazie własnych doświadczeń w ramach turystyki medycznej (case study 1-2 kliniki szczecińskie).

Pozyskiwanie pacjentów zagranicznych – skuteczne strategie marketingowe  (reklama, w tym social media).

Zatrudnienie do placówek medycznych personelu obsługującego pacjenta z zagranicy (komunikacja interpersonalna, znajomość języków obcych) jako jedno z wyzwań branży.

Fundusze unijne szansą rozwoju i zaistnienia w Europie.

Turystyka medyczna w pasie nadmorskim – profil działalności jednostek medycznych, zróżnicowanie usług, trendy, konkurencyjność regionu oraz unikatowe cechy.

Turystyka medyczna w Szczecinie – profil działalności jednostek medycznych, zróżnicowanie usług, trendy, konkurencyjność regionu oraz unikatowe cechy.

Konferencja zakończy się otwartą dyskusją.