Futurystyczny gabinet stomatologiczny w Bytowie

ms
05-02-2019, 10:20
„Stomatologia Nadolna” uruchomiła lecznicę w Bytowie, która została zaprojektowana w futurystycznym stylu. Prace dotyczyły starego budynku - kamienicy w centrum miasta. Zmiany architektoniczne obejmowały projekt zewnętrznej bryły, jak i wnętrza.

„Stomatologia Nadolna” prowadzi kilka placówek stomatologicznych, ta w Bytowie składa się z trzech gabinetów zabiegowych, recepcji oraz poczekalni.

W lecznicy w Bytowie realizowana jest m.in. stomatologia dziecięca dlatego w poczekalni pojawił się kącik dla dzieci ze ścianą, która zachęca najmłodszych do wciskania poszczególnych elementów. Ma im to pokazać, że kiedy pojawia się dziura w zębie - to pani stomatolog ją szybko wyleczy.

Inspiracją w projekcie była specyfika działalności gabinetu. Elementy inspiracji widać w czarnej falującej ścianie na recepcji oraz w linii na suficie, która pojawia się w logo firmy. Prowadzi ona do poszczególnych gabinetów, a jednocześnie w całości tworzy kształt zęba (widnieje również w logo). Kolorystyka – róż, fiolet, czerwień zaczerpnięta jest z identyfikacji wizualnej firmy, ale jednocześnie nawiązuje do kolorystyki występującej w jamie ustnej.

Uwagę od wejścia zwracają schody wykonane z kamienia, które wyglądają jakby były zawieszone w powietrzu. Pochwyt i poręcz to elementy lewitujące w całej przestrzeni - pochwyt daje wrażenie „wyrwanego ze ściany” i przeniesionego na drugą stronę schodów w formie poręczy „wypadającej” z sufitu.

- Nie jest to nasza pierwsza współpraca z Inwestorem - mówi Małgorzata Hendrych-Lubińska, właścicielka LOFFT architektura.

źródło: propertydesign.pl