6,5 tys. funtów zadośćuczynienia za ból po ekstrakcji zęba

ms
20-01-2019, 15:23
Natalie Jardim z Darlington przez trzy tygodnie po ekstrakcji zęba odczuwała ból. W ramach postępowania przed The Dental Law Partnership (tryb pozasądowy) wykazała swoje racje i otrzymała - tytułem zadośćuczynienia - 6,5 tys. funtów.

Natalie Jardim utrzymywała, że bezpośrednio po ekstrakcji zęba, ze względu na dolegliwości, musiała spędzić dwie doby w szpitalu, a później przez trzy tygodnie zmagała się z uporczywym bólem.

Realizujący usługę dentysta dr Ghai nie przyznał się do odpowiedzialności za problemy zdrowotne pacjentki i w oświadczeniu powiedział, że zawsze stara się zapewnić najlepszą opiekę leczonym osobom.

- Chciałbym wyjaśnić, że nie zgadzam się z faktami przedstawionymi przez The Dental Law Partnership, ale nie mogę podać szczegółów na temat realizowanej procedury z powodu mojego zawodowego obowiązku ochrony poufności szczegółów podjętego leczenia. Zawsze jednak starałem się zapewnić najlepszą opiekę moim pacjentom i działać w ich najlepszym interesie. 

Wina, winą, ale dla lekarzy dentystów frustrująca musi być sytuacja, w której ktoś w mediach podważa ich kompetencje, a ci nie mogą oskarżeń odeprzeć na forum publicznym.