Słupsk: pogotowie stomatologiczne - byle nie w nocy i święta

ms
21-01-2019, 11:21
Jest problem z dostępem do doraźnej pomocy stomatologicznej w Słupsku. Często gabinet przy ul. Wiejskiej jest nieczynny w święta i w porze nocnej.

Trudno zapewnić ciągłość usług, gdyż po prostu nie ma chętnych lekarzy dentystów, którzy podjęliby się trudu leczenia pacjentów w święta i w porze nocnej. Chętni może by się znaleźli, ale ryczałt, który oferuje NFZ, nie jest atrakcyjny dla realizujących usługi stomatologów, trudno zatem skompletować ekipę zdecydowaną na prace w nietypowych porach.

Tę sytuację zna OW NFZ  w Gdańsku. Mariusz Szymański, rzecznik prasowy NFZ w Gdańsku powiedział redakcji plus.gp24.pl: Sytuacja jest trudna. Wiemy o tym, że pogotowie w niektóre dni jest nieczynne. Melduje nam o tym na bieżąco kierownik placówki. Tłumaczy to tym, że nie ma chętnych do pracy i zapewnienia w związku z tym możliwości ciągłości pracy placówki. Niestety, nie jest też możliwe rozwiązanie umowy z tą placówką i podpisanie umowy z inną. Od lat przychodnia przy ul. Wiejskiej w Słupsku jest jedynym podmiotem, który zgłasza się do konkursu. W Pomorskiem mamy tylko pięć takich punktów, bo nie ma więcej chętnych. Nie możemy też podnieść temu podmiotowi ryczałtu - tłumaczy Mariusz Szymański.