Fundacja Kultury i Sztuki Stomatologicznej w koszarach carskich

ms
17-01-2019, 08:27
Trwają prace przy adaptacji budynku koszar carskich na klinikę stomatologiczną i siedzibę Fundacji Kultury i Sztuki Stomatologicznej KISS przy ul. Powązkowskiej 44 w Warszawie. W zasadzie to dogłębna rewitalizacja, wymagająca zaangażowania w to przedsięwzięcie niebagatelnych środków i pokonania ogromnych trudności organizacyjno - inżynierskich.

Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia jest firma GLIF. Według planów, prace budowlane powinny zakończyć się pod koniec 2019 r.

Projekt sygnuje małżeństwo lekarzy dentystów Dorota Żochowska-Uszyńska - fundatorka Fundacji Kultury i Sztuki Stomatologicznej KiSS i Cezary Uszyński - założyciel Kliniki Stomatologicznej Dormed.

Oboje mają niesamowite osobowości, spełniają się zawodowo, działają charytatywnie, posiadają artystyczne dusze.

Animatorzy niecodziennego projektu tak piszą o sobie:

Oprócz działalności komercyjnej prowadzimy działalność charytatywną. W 2015 r powstała Fundacja Kultury i Sztuki Stomatologicznej KISS, która prowadzi leczenie stomatologiczne potrzebujących dzieci w klinice Dormed w Komorowie. Fundacja jest częścią interdyscyplinarnego projektu, łączącego medycynę ze sztuką. Współpracujemy w tym zakresie z innymi fundacjami i organizacjami społecznymi. Częścią projektu będzie prowadzenie działalności artystycznej m.in. Galerii Sztuki Współczesnej „Koszary Sztuki” w budynku dawnych carskich koszar przy ulicy Powązkowskiej 44 w Warszawie.

Klinika Dormed to miejsce, w którym pracuje się artystycznie. Na pacjenta patrzy się w sposób nietypowy – wedle kanonów sztuki, z wyczuciem proporcji twarzy i poszczególnych elementów zgryzu, planuje leczenie kompleksowo, dbając o to, by doprowadzenie do prawidłowego układu zgryzowego miało odzwierciedlenie w widocznej poprawie rysów twarzy pacjenta. Na co dzień w pracy towarzyszą nam głębokie wyczucie estetyki i wrażliwość na piękno.

Jesteśmy zespołem kreatywnym i doświadczonym.