USA: rynek pracy dla zadłużonych dentystów

en
23-01-2019, 13:13
Amerykańscy studenci stomatologii, którzy kończą studia dzięki kredytom studenckim, a więc zadłużeni na tysiące dolarów, powinni starannie wybierać miejscowość, w której otworzą praktykę. Pomóc ma im w tym specjalna lista najlepszych lokalizacji na gabinet dentystyczny.

Z wyborem miejsca, w którym zostanie otwarty gabinet stomatologiczny, wiąże się nie tylko wysokość pensji, ale też koszty utrzymania i baza potencjalnych pacjentów. Dopiero po rozważeniu wszystkich plusów i minusów można w miarę bezpiecznie planować finansową przyszłość. Loan Planner, student stomatologii przygotował listę rankingową małych miejscowości na terenie Stanów Zjednoczonych, która w podjęciu tak kluczowej decyzji może bardzo pomóc.

Loan Planner w swym rankingu uwzględnił dane American Dentist Association na temat liczby dentystów pracujących w danym stanie (czyli ilu mieszkańców przypada na jednego dentystę), średnią pensję dla lekarzy wykonujących tam zawód stomatologa oraz oficjalne dane na temat kosztów utrzymania. Ponadto w jego ocenie liczyły się także dane demograficzne (czy populacja potencjalnych pacjentów rośnie, czy jest stabilna) oraz odległość od lotnisk i uczelni stomatologicznych (im dalej tym lepiej). Na podstawie tych szacunków wytypował 11 niewielkich miast, po jednym dla każdego analizowanego stanu.

Przykładowo w Enid liczba mieszkańców wzrasta od dziesięciu lat; w Jackson są korzystne niskie podatki; Decatur ma najwyższe dochody na głowę mieszkańca w całym stanie Alabama; w Myrtle Beach nie tylko o jedną czwartą wzrosła liczba mieszkańców do 2010 r., ale można mieć jeszcze gabinet z pięknym widokiem na ocean.  

Według Loana Plannera, dentysta najszybciej wyjdzie na swoje w następujących miejscowościach: Enid - Oklahoma; Jackson - Tennessee; Mansfield - Ohio; Decatur - Alabama; Myrtle Beach - South Carolina; Lake Charles - Louisiana; Cheyenne - Wyoming; Dubuque - Iowa; Owensboro - Kentucky; Rapid City - South Dakota; Parkersburg - West Virginia.

Może jest to pomysł wart do skopiowania u nas przy rozważaniu lokalizacji na własny gabinet stomatologiczny? Może - z tym, że przy statystycznych ograniczeniach - nierealny.

Więcej: dentistrytoday.com