ZG PTS obraduje

ms
21-12-2018, 11:26
Posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego zwołane zostało na 16 stycznia 2019 r. Wśród omawianych tematów będzie m.in. powołanie sekcji profilaktyki i promocji zdrowia.

Podczas posiedzenia ZG PTS omawiane będą także: obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, realizacja projektu FDI Oral Health Observatory oraz strategia działania w kolejnych miesiącach.

Prezydent PTS prof. Marzena Dominiak w rozmowie z infoDENT24.pl mówiła, że wystarczy spójny program i konsekwencja w jego realizowaniu, aby zwiększyć krąg osób aktywnych w działaniu.

- Wspomnę tylko jednoroczny projekt Polska mówi #aaa. Nie uzurpujemy sobie prawa wyłączności do tej idei, wprost przeciwnie - stawiamy na efekt synergii. Faktem jest, że jako towarzystwo naukowe nie mamy doświadczenia w działaniach prospołecznych oraz w kontaktach z regulatorami branży stomatologicznej, takiego doświadczenia jakie ma chociażby samorząd lekarzy i lekarzy dentystów - dlatego też w tej współpracy upatrujemy wielką szansę na realizację konkretnych planów, ale zapraszamy do współpracy każdego kto widzi problem i stara się jemu zaradzić.

Spotkanie odbędzie się 16 stycznia 2019 r. w godz. 10-14, w sali wykładowej nr 210 Centrum Naukowej Informacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy ul. Karola Marcinkowskiego 2-6.

Obecność lub nieobecność należy potwierdzić do 21 grudnia.

Zgodnie ze statutem PTS, w skład Zarządu Głównego wchodzą: członkowie Prezydium Zarządu Głównego, prezesi Oddziałów i Sekcji Specjalistycznych PTS, redaktorzy własnych wydawnictw prasowych PTS.

W posiedzeniach Zarządu Głównego mogą brać udział z głosem doradczym przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego.