Królowa piękności dostała 30 tys. funtów za źle leczone zęby

ms
09-12-2018, 15:20
Miss piękności powinna olśniewać urodą otaczających ją ludzi, a elementem tego olśnienia powinien być olśniewający uśmiech. Niestety w przypadku Miss England April Gilmartin wizyty u dentysty zakończyły się koszmarem i utratą życiowej szansy brylowania wśród najpiękniejszych..

April Gilmartin została Miss England. Dziewczyna poszła za ciosem - postanowiła zadbać o zęby, aby nadać karierze jeszcze większy blask. Cios był chybiony, a w dodatku dość kosztowny, gdyż dentysta wycenił prace naprawcze na 6 tys. funtów.  

April była tak zrozpaczona swoim nowym wyglądem, że straciła pewność siebie i przestała rywalizować w konkursach, wycofując się m.in. z konkursu Miss England Sportswoman w 2015 r.

Królowa piękności powiedziała: Przeszłam przez piekło, straciłem poczucie własnej wartości i przez lata cierpiałem. Moje zęby były tak krzywe, że wywoływały śmiech u innych ludzi, poza tym były tak wrażliwe, że nie mogłam jeść prawidłowo. Uwielbiałam rywalizować w konkursach piękności, ale z uśmiechem na twarzy nie mogłam już tego robić. Prosta wizyta u dentysty całkowicie zniszczyła moją karierę.

April zaczęła się leczyć w sierpniu 2014 r. Było to kiedy jeden z jej przednich zębów zaczął czernieć po tym, jak potknęła się i uderzyła ustami w ziemię.

U dentysty powiedziano jej, że zamiast leczyć tylko ten jeden ząb, należy dokonać leczenia kanałowego czterech górnych zębów.

Leczenie wdrożono. Kiedy April zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak, poszła do kolejnego dentysty, który powiedział jej, że będzie potrzebowała leczenia korekcyjnego. Po roku leczenia Miss England znów ma ładny uśmiech, ale pod licówkami zęby są trwale uszkodzone.

- Po leczeniu moje zęby były bardzo wrażliwe i bolesne. Odczuwałam tak wielki ból, że nie mogłam jeść i spać. Moje dziąsła krwawiły - skarżyła się przed sądem kobieta.

Prawnicy z Dental Law Partnership przeanalizowali dokumentację stomatologiczną gwiazdy i opracowali raport, w którym przedstawiono zarzuty dotyczące nieprofesjonalnego wykonywania zabiegów.

W raporcie stwierdzono m.in., że licówki zostały źle spasowane a zęby nie zostały odpowiednio przygotowane do leczenia. Stwierdzono, iż dentysta nieudolnie przeprowadził leczenie kanałowe, niestety nie wykonał nawet odpowiednich zdjęć rentgenowskich przed rozpoczęciem zabiegu.

April Gilmartin być może jest uboższa o kilka koron najpiękniejszych, ale bogatsza o 30 tys. funtów, przyznanych jej za błędne leczenie jej zębów.