"Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?"

ms
05-12-2018, 12:19
Na platformie „Polak Potrafi” prezentowany jest projekt książki "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?" (drugie wydanie). Autorka informuje, że pomysł ten realizuje z myślą o tych, dla których ważne jest zdrowie dzieci.

Zuzanna Adamkiewicz-Kiwer, autorka projektu - tak opisuje swój pomysł.

Kampania dotyczy nowego wydania "bardziej zazębistej" książki.  W stosunku do wydanego w 2015 r. tytułu "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?" będzie to pozycja pogrubiona o 20 stron,  uzupełniona o najświeższe informacje, wzbogacona o nowe, uporządkowane wg zasad Montessori - ilustracje.

Książka stała się pomocą edukacyjną na wielu zajęciach przeprowadzonych w Polsce przez dentystów, higienistki stomatologiczne i przedszkolnych nauczycieli. 

Cel nr 1. Wydanie edukacyjnej książki "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?" Wydanie 2 - bardziej "zazębiste" - uzupełnionej o nowe, potwierdzone informacje, tezy i trendy zdrowotne.

Cel nr 2. Wychowanie pokolenia wolnego od próchnicy.

Cel nr 3. Wyróżnienie dobrych lekarzy.
Książka zawiera m.in. Poradnik Odważnych Lekarzy składający się z 10 rad - informacji. Jeśli jesteś lekarzem, któremu znane są:
- zdrowe żywienie,
- rodzicielstwo bliskości,
- trendy ekologiczne,
...możesz dopisać radę dla dzieci, która uzupełni moją opowieść. Zredagujemy ją wspólnie i podpiszemy Twoim imieniem, nazwiskiem i miejscowością, w której prowadzisz gabinet. Staniesz się współautorem nowatorskiej, pięknej książki o stomatologii dla dzieciaków :).

Dodanie rady wiąże się z nagrodą za wsparcie "nagroda dla odważnych lekarzy za 2 tys. zł lub więcej" (szczegóły na stronie projektu).

Cel nr 4. Działania społeczne
Część nakładu przekazana zostanie organizacji "Zaczytani", która tworzy biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach. Zadbam o to, by książki dostarczyć wybranym państwowym przedszkolom, przychodniom, świetlicom, szpitalom itp.

Na stronach książki przedstawiam przemyślenia pięcioletniej Lukrecji. Dziewczyna jest małym detektywem i córką pani stomatolog.

Książka jest o tym, że wujkowi brzydko pachnie z buzi, bo ma zęby łaciate jak krówka, a pani sklepowa dziurawe jak szwajcarski ser.

Piszę też o jedzeniu, które pomaga zębom. Bardzo lubię słowa Hipokratesa „Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”!

Uświadamiam o tym, że stan zębów wpływa na całe ciało.

Z nowego wydania czytelnik dowie się, że bakterie próchnicy atakują również mózg, układ krwionośny i trzustkę.

Książkę kieruje do dzieci od lat 2 do 100+. Publikacja w zabawny sposób zawstydza dorosłych, przestrasza, puszcza do nas oko i uczy. Pokazuje, że warto samodzielnie myśleć, analizować, gdyż dorosły świata nie zawsze daje dobry przykład.

Stań się częścią projektu i pomóż mi zmieniać świat, by dzieci, ich rodzice i opiekunowie wiedzieli jak rozprawić się próchnicą. Ból zęba jest jednym z najsilniejszych. Kochamy nasze dzieci, możemy przestać skazywać Je na problem próchnicy.

Rozkładana okładka pełni rolę poradnika, w którym dziesięciu wspierających ten projekt doktorów i lekarzy stomatologów poda swoje fachowe porady. Potrzebujesz więcej informacji?

Proszę o kontakt mailowy: dziwnezeby@gmail.com

Przeczytaj pierwszą recenzję:

"Możecie pobrać z dentystycznej poczekalni tysiące edukacyjnych kolorowanek dla dzieci, możecie zainstalować aplikację na smartfona, puścić bajkę z DVD, ale uwierzcie – żadna z nich nie powie maluchowi tyle, o zdrowiu zębów, co bohaterka tej książki.

Dociekliwa Lukrecja i jej „zazębiste” przygody zobrazowane zostały kreską, której (na szczęście!) daleko do estetyki Disneya.

Te rysunki intrygują, zaskakują i pobudzają ciekawość – nie tylko dziecięcą!

W stomatologicznym śledztwie Lukrecji nie ma tematów tabu, udawania, że szczerbata sklepowa pięknie się uśmiecha, a wujkowi ładnie pachnie z buzi. Jest siła dziecięcego mówienia prosto z mostu i jasnych, wyczerpujących odpowiedzi na pytania. Szczególnie te krępujące większość dorosłych, także dentystów, którzy na studiach nauczyli się wielu mądrych słów, ale zapomnieli tych, które docierają do dzieci.

Potrzebuję 21.892 złotych na wydrukowanie 2.000 książek i promowanie książki. Na nagrody dla Was, na wysłanie prezentów i opłaty dla Polak Potrafi.

Jeśli zbiorę 30.000 złotych, to wydrukuję 500 książek więcej i zainwestuję w większą i bardziej atrakcyjną reklamę książki.

Więcej: polakpotrafi.pl