Lublin: będzie nowa siedziba dla SCK

kan
10-05-2018, 12:57
W nowym Stomatologicznym Centrum Klinicznym w Lublinie znajdą się sale wykładowe, seminaryjne oraz ćwiczeniowe. W części kliniczno-usługowej powstaną gabinety dla leczenia standardowego oraz specjalistycznego wraz z salą do zabiegów w znieczuleniu ogólnym.

Nowe Stomatologiczne Centrum Kliniczne przy ul. Chodźki w Lublinie będzie miało ok. 8,2 tys. mkw powierzchni,  pięć lub sześć kondygnacji nadziemnych oraz jedną lub dwie podziemne, w tym parking.

Całkowity koszt inwestycji ma wynieść ok. 52 mln zł. 30 mln zł na ten cel uczelnia otrzymała z Ministerstwa Zdrowia. Natomiast wkład własny chce pozyskać m.in. ze sprzedaży działki przy ul. Karmelickiej.  W drugiej połowie roku powinna rozpocząć się budowa. Uczelnia wyłoniła już wykonawcę, inwestycję zrealizuje firma Strabag, która zaproponowała w przetargu najniższą cenę. 

- Wykonanie projektu oraz realizacja robót budowlano-montażowych ma się zakończyć w ciągu 23 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli do kwietnia 2020 roku. Zakładamy, że pierwsza łopata na placu budowy zostanie wbita na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku – informuje Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego.

Więcej: dziennikwschodni.pl