Tryzub Dental - przyfrontowy gabinet dentystyczny

ms
24-02-2018, 08:57
Ukraiński biznesmen, zajmujący się sprzedażą sprzętu stomatologicznego, założył przyfronotową lecznicę, w której pracują dentyści wolontariusze.

W odczuciu wielu wojskowych leczenie stomatologiczne jest straszniejsze niż wymarsz do ataku. Co ma zrobić żołnierz, którego na pierwszej linii rozbolą zęby? Białoruski reżyser Antoś Ciależnikau nakręcił reportaż o tym, jak ukraińscy medycy - wolontariusze założyli tuż za linią frontu klinikę. Profesjonaliści bezpłatnie leczą w niej obrońców Ukrainy i mieszkańców Donbasu.

Ihor Jaszczenko, właściciel firmy oferującej sprzęt stomatologiczny, zaraz po wybuchu konfliktu rosyjsko – ukraińskiego, zaangażował się w niesienie pomocy żołnierzom broniącym Ukrainy.

Dentysta zbierał pieniądze na sprzęt dla wojskowych. W miarę swoich możliwości reagował na prośby płynące z frontu, a lista potrzeb była bardzo długa.

Okazało się, że żołnierze dość często zgłaszali zapotrzebowanie na środki uśmierzające ból zębów.  To zadecydowało, iż Ihor Jaszczenko postanowił założyć przyfrontową lecznicę.

Tryzub Dental przyjmuje ukraińskich żołnierzy, ale także mieszkańców Donbasu, o ile się zgłoszą na leczenie.

Białoruski reżyser Antonii Ciależnikow zaangażowany jest w pracę Związku na rzecz Demokracji w Białorusi.