Dentysta w internecie: jak cię widzą, tak cię piszą

ms
07-12-2017, 10:18
Zapraszamy do Polski, Twoje auto już tam jest. Tak ponoć miała wyglądać reklama jednego z polskich biur podróży działających na rynku niemieckim. Dentysto, chcesz poznać opinie o sobie? Zapraszamy do internetu, one już tam czekają na Ciebie.

rankinglekarzy.pl informuje, że sieć jest podstawowym źródłem informacji dla 80 proc. pacjentów, podobny odsetek (75 proc.) szukających pomocy medycznej wyrabia sobie opinię o medykach, kierując uwagę w stronę portali z bazami danych o lekarzach i lekarzach dentystach.

Ci ostatni nie znajdują się na czele najczęściej ocenianych pracowników ochrony zdrowia, wyprzedzają ich m.in. ortopedzi, ginekolodzy, okuliści. Siedmiu na dziesięciu ortopedów, których wizytówki widnieją na portalu rankinglekarzy.pl mają wpisy oceniające, wśród ginekologów oceny ma sześciu na dziesięciu zarejestrowanych uczestników.

Portal podaje także, że pacjenci zwracają szczególną uwagę na uprzejmość leczących ich specjalistów. W oczach pacjentów wysoką ocenę tej cechy uzyskuje czterech na dziesięciu lekarzy. Niewiele mniejszy odsetek oceniany jest pod względem umiejętności wytłumaczenia przyczyn i przebiegu choroby oraz wyjaśnienia sedna podejmowanych procedur medycznych.

Nie wnikając w przyczyny, to właśnie lekarze dentyści są najliczniej reprezentowaną grupą na portalu rankinglekarzy.pl. Etykiet opatrzonych tytułem "stomatolog" jest ponad 25,2 tys., co stanowi znakomitą część aktywnych zawodowo lekarzy dentystów.

Internistów jest „tylko” 19 tys., pediatrów 10,3 tys., chirurgów 7,1 tys., a lekarzy rodzinnych 6,4 tys.

Niekwestionowanym liderem rankingu jest oczywiście lekarz dentysta. Jest nim lek. stom. Piotr Puchała, który został określony jako: stomatolog dziecięcy, specjalista leczenia bólu, chirurg stomatolog, RTG, stomatolog, protetyk stomatologiczny, implantolog.

Przy jego nazwisku widnieją znakomite oceny i 23 niemniej znakomitych opinii. Wszystkie równie doskonale, więc przytoczmy tylko pierwszą.

"Dr Puchała to lekarz z powołania. Ogromna wiedza, dokładność, sumienność i tak zalety można wymieniać bez końca. To jedyny lekarz, który sprawił, że po raz pierwszy od 27 lat wiem jak to jest jak żaden ząb nie boli a to z kolei spowodowało, że za kilka miesięcy będę mamą:):). Przykre jest to, że mamy wciąż za mało takich lekarzy jak Doktor Puchała.Polecam!!!!!".

Średnia ocen: 5,0/5
Zaufanie do kompetencji 5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia 5,0
Poświęcony czas 4,9
Kompleksowość podejścia 5,0
Uprzejmość 5,0
Godny polecenia 5,0

Przypomnijmy, że postanowione już zmiany w zakresie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych (od 28 maja 2018 r.) dadzą lekarzom i lekarzom dentystom oręż w walce z właścicielami tych portalami, które nie usuwają wpisów godzących w dobre imię ocenianych osób. Łatwiej także będzie wnioskować o skuteczne wyeliminowanie z sieci wizytówek, dotyczących osób, które sobie tego nie życzą. 

Czytaj także
ZnanyLekarz.pl: znane problemy ze szkalowaniem i lansowaniem
Jak wypisać się z portalu znanylekarz.pl
Znanylekarz.pl ...teraz bardziej stonowany