Ile Polak zostawia u dentysty?

en
14-06-2017, 09:00
Ponad połowa Polaków leczy się prywatnie. Według CBOS najwięcej pieniędzy pacjenci wydają na leczenie stomatologiczne, chirurgię plastyczną, medycynę estetyczną i okulistykę.

Za własne pieniądze – choć nieco rzadziej - finansują też zabiegi ortopedyczne, testy genetyczne i walczą z uzależnieniami.

Największym motorem prywatnych wizyt lekarskich jest nie tylko dbałość o zdrowie, ale również o wygląd.

Z danych Medical Finance Group SA, instytucji specjalizującej się w finansowaniu usług medycznych wynika, że najwięcej pieniędzy Polacy wydają na leczenie stomatologiczne, chirurgię plastyczną, medycynę estetyczną i okulistykę. Jak powiedział w rozmowie z portalem  strefabiznesu.pl Krzysztof Sokalski, prezes Medical Finance obszarami, które firma najczęściej finansowała w systemie ratalnym w 2016 r. była właśnie  stomatologia. Ponad połowa udzielonych pożyczek (52,5 proc.) była zaciągana na leczenie  implantologiczne, ortodontyczne i endodontyczne.

Polacy leczenie w gabinecie dentystycznym postrzegają nie tylko jako konieczność, ale również inwestycję na przyszłość. Niektórzy decydują się na licówki, inni na kompleksową odbudowę uzębienia w jeden dzień, która może kosztować nawet 80 tys. zł – mówił portalowi Krzysztof Sokalski.
Z tym, że kiedyś pacjenci zaciągali kredyty w banku i pojawiali się z gotówką w gabinecie lekarskim. Dziś kredytowanie leczenia wprowadzono w gabinetach, co oszczędza czas obu stron i jest korzystne cenowo. Przeciętny koszt takiej pożyczki nie odbiega od standardu bankowego, klient załatwia formalności w klinice, a procedura jest uproszczona.

Więcej: strefabiznesu.pl