Arfona szybko wydrukuje dobrą i tanią protezę częściową

ms
09-06-2017, 12:09
Arfona, z Nowego Jorku wygrała Propelify Startup Competition. W ten sposób doceniono jej system drukowania 3D zębowych protez częściowych.

Najważniejsze w pomyśle biznesowym Arfony jest to, że protezy wykonywane są z najlepszych materiałów stomatologicznych, co w przypadku technologii 3D nie jest wymogiem łatwym do spełnienia. Kolejna zaleta Arfony wiąże się z niskim kosztem wytwarzania protez, a więc także ich cena może być wyjątkowo niska. Kolejna przewaga protez made by Arfona dotyczy krótkiego czasu ich produkcji, mierzonego od momentu dokonania pierwszych cyfrowych pomiarów w gabinecie stomatologicznym do zaoferowania pacjentowi gotowego produktu.

Organizowany co roku Propelify Startup Competition zgromadził w 2017 r. 8 tys. uczestników. Za zwycięstwo w rywalizacji Arfona dostała czek na 10 tys. USD i 25 tys. USD w umowach sponsorskich.

Najważniejsze jest jednak to, iż organizatorzy Propelify Startup Competition: Samsung NEXT, Staples, Google oraz Techstars zapraszają laureatów PSC do mniej lub bardziej sformalizowanej współpracy przy rozwoju pomysłu zapoczątkowanego przez startup.

Rynek na protezy w USA szacowany jest na 178 szt. Tylu Amerykanów nie może sobie pozwolić na protezy częściowe odpowiadające ich potrzebom, przede wszystkim ze względu na zbyt wysoki ich koszt.