Kubica w stajni dentysty

ms
20-02-2017, 08:28
Robert Kubica jeździć będzie w wyścigach WEC w zespole Colina Kollesa - z zawodu dentysty, byłego menedżera zespołów F1.

Colin Kolles urodził się w Rumunii, a przez wiele lat mieszkał w Niemczech. Z zawodu dentysta. Ponoć czasami bierze do ręki jeszcze narzędzia stomatologiczne. Nic w tym dziwnego, gdyż w Niemczech z dużym powodzeniem funkcjonuje sieć jego gabinetów dentystycznych.

Krąży plotka, że niegdyś Colin Kolles tuż przed Grand Prix Turcji przeprowadził leczenie kanałowe zęba trzonowego kierowcy F1 Tiago Monteiro. Pacjent przegrał walkę z bólem i musiał wycofać się ze startu.

Kolles był niesławnym bohaterem wydarzenia z udziałem szefa zespołu F1 Mercedesa Toto Wolffa. Dentysta domagał się pieniędzy w zamian za nieupublicznienie nagrań, na których T. Wolff w sposób niegodny traktował pracowników.  Taśmy prawdy nie ujrzały światła dziennego, aby tak się stało – musiał interweniować sąd.

W serii WEC (World Endurance Chamionship), a dokładnie w najwyższej jej edycji LMP1, w której pokazać ma swoje umiejętności Robert Kubica, kierowcy ścigają się w samochodach, które mocą przewyższają bolidy F1.