Niemiecki Pluradent przejął polską firmę stomatologiczną Meditrans

ms
09-12-2016, 11:06
Pluradent AG & Co KG oraz Meditrans sp. z o.o. sp.k. oficjalnie podpisały kontrakt, którym przypieczętowały inwestycję Pluradent w polskiej firmie stomatologicznej.

Meditrans został członkiem grupy Pluradent.  Obecny zarząd Meditrans, reprezentowany przez Karola Dworzaczka i Leszka Jungiewicza, będzie nadal odpowiedzialny za kierowanie firmą w Polsce.

Uwe Jerathe, prezes zarządu Pluradent tak skomentował przejęcie:

Inwestycja w Meditrans to kamień milowy na naszej drodze ekspansji na rynki zagraniczne. Chcemy współpracować z nowym członkiem grupy Pluradent, przyczyniając się do rozwoju naszego partnera w Polsce. Meditrans, podobnie jak Pluradent, jest firmą o rodzinnych korzeniach. Meditrans i Pluradent, posiadają spójną kulturę organizacyjną oraz filozofię działania w zakresie dystrybucji produktów i usług.  

Karol Dworzaczek, większościowy udziałowiec i jeden z członków zarządu firmy Meditrans postrzega inwestycję Pluradent jako rzeczywistą wartość dodaną do firmy handlowej, działającej w Polsce od 25 lat.

- Z firmą Pluradent zyskujemy bardzo silnego partnera, będziemy w stanie oferować naszym klientom w Polsce jeszcze szerszy zakres, zarówno usług jak i produktów – zapewnia Karol Dworzaczek.

* Pluradent AG & Co KG notuje roczne obroty w wysokości 300 mln EUR. Grupa Pluradent ma ponad 30 oddziałów w kraju i za granicą oraz przeszło 1200 pracowników. Pluradent zaopatruje gabinety stomatologiczne, kliniki i pracownie nie tylko w materiały i sprzęt, ale również świadczy szeroki zakres usług.

W ostatnich latach magazyn Focus uznawał Pluradent za jednego z najlepszych pracodawców w Niemczech, ostatni raz firma została wyróżniona w lutym 2016 r.

Pluradent powstał w wyniku połączenia szeregu regionalnych dystrybutorów stomatologicznych w Niemczech. Korzenie najstarszej firmy sięgają 1915 r. Rodziny, które były niegdyś właścicielami tych firm, również dzisiaj posiadają udziały w przedsiębiorstwie. To największa, rodzinna firma handlowa branży stomatologicznej w Niemczech.

* Meditrans sp. z o.o. sp.k. od 1991 r. dostarcza materiały i sprzęt stomatologiczny. Baza jej klientów obejmuje gabinety stomatologiczne, pracownie protetyczne i firmy handlowe. Firma zatrudnia ok. 90 osób, a jej oferta produktowa obejmuje ponad 30 tys. pozycji.

Firma organizuje szkolenia i konferencje dla: dentystów, personelu medycznego i techników dentystycznych. Meditrans jest pierwszym w Polsce dystrybutorem na rynku stomatologicznym, który wprowadził do oferty własną linię produktów.