Unit do połowy niewidoczny?

kan
10-06-2016, 09:50
Boyd Industries – producent wyposażenia do gabinetów stomatologicznych, opracował unit przeznaczony specjalnie do leczenia dzieci. Nowością jest umieszczenie kątnic i całego sprzętu, budzącego niepokój, poza polem widzenia małego pacjenta.

Producent zapewnia, że takie rozwiązanie zapewnia dentyście i asystentce wygodny ergonomiczny dostęp do narzędzi podczas wykonywania zabiegów.

- W obecnie stosowanych unitach stolik z końcówkami jest wyeksponowany na pierwszym planie. Widok tego sprzętu może być niepokojący dla dorosłego pacjenta, a co dopiero dla dziecka – mówi Adrian LaTrace, prezes Boyd Industries. My proponujemy unit, który ma kątnice ukryte za drzwiami gabinetu. Można je szybko dołączyć tuż przed rozpoczęciem leczenia. To znacznie ogranicza strach pacjenta.

Warto zadbać, by wizyta u dentysty była bardziej pozytywnym przeżyciem – radzi LaTrace. Paniczny lęk przed leczeniem – często zapoczątkowany jeszcze w dzieciństwie – powoduje że miliony ludzi nie leczy zębów w odpowiednim czasie. Według szacunków amerykańskiego Dental Fears Research Center 5 – 8 proc. dorosłych unika dentysty ze strachu, a 20 proc. leczy zęby, tylko wtedy gdy jest to absolutnie konieczne. Konsekwencją jest nie tylko utrata zębów i choroby dziąseł, ale także rosnące ryzyko chorób przewlekłych.

Według niedawno opublikowanego badania na łamach European Journal of Dentistry - dzieci, które mają pozytywne relacje z dentystą, mniej się boją leczenia. W efekcie jako dorosłe osoby będą lepiej dbały o zdrowie jamy ustnej. - Cały personel medyczny powinien mieć na uwadze obawy pacjentów, by znaleźć sposób na ich zmniejszenie i świadczenie usług na najwyższym poziomie. Naszą misją jest dostarczenie takich usług stomatologicznych. Wierzymy, że nasz nowy unit rozpoczyna nową generację wyposażenia gabinetów leczących dzieci – podkreśla LaTrace.

Więcej: prweb.com