Lekarze dentyści znowu na celowniku amatorów łatwego zarobku

js
15-03-2016, 08:39
Nie tak dawno temu pisaliśmy o wyłudzaniu przez Kancelarię MS Weryfikacja Należności Podatkowych od lekarzy i lekarzy dentystów pieniędzy za ustalenie „właściwego wymiaru podatku od nieruchomości”, teraz NIL przestrzega przed aktywnością Rejestru Krajowych Świadczeniodawców Leczniczych.

Na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej widnieje ostrzeżenie przed Rejestrem Krajowych Świadczeniodawców Leczniczych (RKŚL). Firma wysyła do lekarzy i lekarzy dentystów, prowadzących podmioty lecznicze lub praktyki zawodowe, pisma dotyczące ich rejestracji w specjalnej bazie. W tej inicjatywie oczywiście chodzi przede wszystkim o pieniądze, na które liczą właściciele RKŚL.

Pieniądze te pobierane są w formie „opłaty rejestracyjnej” za ogłoszenie „wpisu o prowadzonej działalności leczniczej w RKŚL”.

NIL informuje, że RKŚL nie jest rejestrem o charakterze publicznoprawnym, państwowym - a podmioty wykonujące działalność leczniczą nie mają obowiązku się w nim rejestrować, ani dokonywać z tego tytułu jakichkolwiek opłat.

Pismo, z prośbą o dokonanie opłaty, należy traktować jako ofertę zawarcia umowy, polegającej na możliwości ewidencji podstawowych danych, dotyczących rejestru na okres sześciu miesięcy.

NIL zaleca zachowanie ostrożności w tej sprawie i dokładne rozważanie zasadności zawierania umowy z firmą RKŚL. 

RKŚL jest prywatną spółką z ograniczoną odpowiedzialnością wpisaną do rejestru przedsiębiorców w 29 lipca 2015 r., a jej działalność ma charakter komercyjny.

Więcej: nil.org.pl