Wybielającym zęby grozi śmierć głodowa!

jsz
21-05-2015, 13:24
Niezależnie od tego czy wybielasz zęby samodzielnie, czy w gabinecie dentystycznym - pamiętaj o konieczności ograniczenia diety - przypomina dr Michael Sinkin, dentysta z wieloletnim doświadczeniem, były prezydent N.Y.U. College of Dentistry Alumni Association, członek American Dental Association, American Academy of Periodontolog oraz Academy of General Dentistry.

- Myślałem, że już nic mnie nie zdziwi w życiu zawodowym, tymczasem wraz z falą wybielania zębów przez Amerykanów, a oceniam, że taką procedurę stosuje ok. 100 mln obywateli USA, do drzwi mojego gabinetu co i raz pukają osoby od progu prezentujące swoje zęby od koloru ciemnozielonego, poprzez fioletowy, do jasnoczerwonego.

Dr Michael Sinkin twierdzi: problem jest na tyle istotny, że promuję listę restrykcji, obejmującą pokarmy i napoje. Zestawienie do krótkich nie należy.
Żywność: pasty na bazie pomidorów; pasty na bazie soi; pasty na bazie chili; marchew; jagody; truskawki; czerwone mięso; szpinak; produkty w „ciemnych" marynatach; lody i lizaki; czekolada (z wyjątkiem białej); barwiona guma do żucia; nachos; barwione cukierki.

Dr Michael Sinkin uspokaja, bez obaw można spożywać białą wódkę, gin, whisky, białe wino, przestrzega jednak przed winem czerwonym, a także przed: kawą (uzależnieni od tego napoju powinni przerzucić się na kawę mrożoną, pitą przez słomkę); herbatą; napojami z winogron; sokami z pomidorów; sokami z marchwi; sztucznie barwionymi napojami gazowanymi; witaminizowanymi napojami; napojami o odczynie kwaśnym (cytrusowymi); większością napojów energetycznych.

Lista dr. Michaela Sinkina może skłonić pragmatycznych Amerykanów do uruchomienia kolejnego biznesu: żywność i napoje dla wybielających zęby. Skoro mieszkańcy USA wydają każdego roku 1,4 mld USD na produkty do wybielania zębów, z pewnością wydadzą jeszcze trochę, aby być pewnym, że efekt śnieżnobiałych zębów nie zostanie zakłócony przez nierozważną dietę.