"Milioner" od wybielania bez paszportu

gazetapomorska.pl/szaft
16-02-2015, 09:09
Piotr K., który rzekomo dorobił się milionów na sprzedaży produktów do wybielania zębów, nie może opuszczać kraju. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów postawiła mu zarzut wprowadzenia do produktu medycznego bez zezwolenia i zabrała paszport.

O tym, że do prokuratury trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy oferowaniu produktu do wybielania zębów Whitetime, informowaliśmy w kwietniu 2014 r. Stało się to po ujawnieniu raportu o zagrożeniach jakie niesie produkt, użytkowany przez nieświadomych klientów.

Czytaj także:

Wybielanie Piotra Kaszubskiego

Bleaching by Kaszubski

Wybielanie według milionera Kaszubskiego

W październiku 2014 roku Główny Inspektor Sanitarny nakazał mężczyźnie wstrzymanie sprzedaży, bo produkt był przeznaczony tylko do użytku w gabinetach stomatologicznych.

Mimo to Piotr K. sprzedawał pastę do zębów za pośrednictwem przedsiębiorstwa Whitetime Professional Distribution LLC zarejestrowanego w stanie Delaware w USA.

W 2013 r. 20-letni Piotr K., właściciel kliniki medycyny estetycznej Estinity, zawojował media opowieścią o bezprzykładnej pracowitości, dzięki której, nie mając nic, stał się milionerem.

Zapewnia, iż badania stomatologiczne potwierdziły zalety niepowtarzalnej receptury jego Whitetime, która sprawia, iż produkt jest bardziej skuteczny niż inne środki dostępne na rynku. Żel w porównaniu z preparatami konkurencyjnymi, zawiera większe stężenie nadtlenku karbamidu (17 proc.).

W Wielkiej Brytanii wsławił się rozdawaniem „bezpłatnych" próbek produktu. Jedyny koszt, jaki mieli ponieść, to symboliczna opłata za wysyłkę produktu w wysokości 1 funta. Jeśli ktoś nieuważnie przeczytał regulamin "promocji", to zapisywał się na zakup środków za 99,99 funtów plus koszty przesyłki.