Technik dentystyczny na osiem rąk z Kaliope, Euterpe i Erato

ostrowmaz, ms/infoDENT24.pl
04-11-2014, 14:34
Andrzej. J. Szaflicki z zawodu jest technikiem dentystycznym, z powołania poetą. Swoją twórczość prezentował ostatnio w małkińskiej pizzerii "VOYAGE".

Poeta o liściach
"Liście to mają dobrze. spadają i z głowy. to znaczy z drzewa. czasem jeszcze próbujesz odgadnąć jak się zakręcą i gdzie upadną...." - to fragment wiersza "remake miasta aniołów" otwierającego spotkanie z poetą.
Inne, równie urzekające, z którymi zapoznali się bywalcy pizzerii "VOYAGE", to: "przepis na wieczór autorski", "trzydziesta czwarta scena z życia", "zdjęcie w kolorze czerwonym...", "wino w wodę", "prawie nic z Sodomy", "przejazdem przez madison county", przewrotna "kołysanka dla wnuka", "stary poeta - aneks do testamentu".

Poeta o bęcwałach
Byłem dumny z umiejętności składania rymów, myślałem "jestem poetą". Potem moje wiersze zaczęły się przepoczwarzać, a ja nabrałem pokory i przewartościowałem sens określenia "poeta".
Od roku 2009 piszę wyłącznie wiersze białe i uważam, że "poeta" to ktoś więcej, niż autor wierszy. Ponury bęcwał piszący bardzo dobre wiersze nie jest poetą, tylko literacko uzdolnionym ponurym bęcwałem. O tym, czy jestem poetą zdecydują czytelnicy moich wierszy i tylko oni mogą mnie tak nazywać.

Poeta o mikrocierpieniach
Moje utwory powstają bez planu i wyrachowania, przychodzą z mikrocierpień. Wierszy nie traktuję jak ukochanych dzieci - uważam, że najlepsze wiersze biorą się właśnie z niefajnych życiowych zawirowań. Dla mnie wiersz to sygnał przekroczenia stanu alarmowego, który uwiera w świadomości, jak kamyk w bucie i zmusza do zwerbalizowania.

Poeta o nagrodach
Andrzej. J. Szaflicki zdobył kilka nagród na imprezach i warsztatach literackich. Najwyżej ceni drugie miejsce na I Ogólnopolskim Festiwalu Poetyckim im. Wandy Karczewskiej (Kalisz, rok 2011) i drugie miejsce na XXIII Ogólnopolskich Literackich Spotkaniach Pokoleń (Kruszwica, 2011).

Więcej: www.ostrowmaz.com