W USA biorą się za wybielanie zębów

ms
22-05-2014, 13:12
Są dwie grupy biorących się za wybielanie zębów. Do jednej należą takie osoby jak Trisha Eck, do drugiej takie instytucje jak Georgia Board of Dentistry. O co chodzi? Obu stronom o to samo, o zadowolenie pacjentów, dlaczego zatem wykopano topór wojenny?

Trisha Eck postanowiła coś zrobić ze swoim życiem. Dobrym pomysłem miało być wynajęcie w lokalnym SPA gabinetu pod nazwą Tooth Fairies Teeth Whitening. Bizneswoman kupiła zestawy do wybielania zębów i klientom, którzy poddawali się zabiegom odnowy biologicznej, proponowała przy okazji swoje usługi. Jak utrzymuje Trisha Eck, sama nie wykonywała zabiegów, jedynie instruowała chętnych w jaki sposób mają przeprowadzić wybielanie.

Ważny jest fakt, że Trisha Eck z wykształcenia jest gospodynią domową, a także to, iż nie bardzo wiadomo czy w ogóle marzyła o studiach stomatologicznych, bo że ich nawet nie zaczynała - to pewne.

Pytanie, czy przedsiębiorcza Amerykanka szczerze chciała pomagać ludziom, gdyż - jak mówiła - sprawiało jej to niekłamaną przyjemność - także pozostanie bez odpowiedzi.
W tej sytuacji za wybielanie zębów zabrała się Georgia Board of Dentistry, ale tylko po to, aby zabronić tego typu aktywności gospodarczej.

Trisha Eck zamknęła dobrze zapowiadający się biznes, ale chce dochodzić praw w sądzie. Kobieta nie może pogodzić się z tym, że ci, którzy oferują piercing, a więc zabiegi potencjalnie bardziej niebezpieczne, mogą wykonywać pracę bez większych problemów, a jej rzucane są kłody pod nogi, chociaż sama żadnych zabiegów nie wykonuje.

Okazuje się, że w 25 stanach USA wybielanie zębów mogą realizować tylko dentyści, w 14 stanach w ostatnich latach zmieniono prawo, aby wyeliminować z rynku domorosłych pasjonatów świadczących usługi wybielania zębów.

American Dental Association (ADA) apeluje, że każdy, kto wybiela zęby po niskich kosztach, omijając przy tym dentystów, musi przynajmniej najpierw sprawdzić stan uzębienia i dziąseł.