Najbardziej ostry dentysta na świecie

Autor: jsz • Źródło: ms
10-01-2014, 10:55
Najdziwniejsze rekordy świata to przypadłość Amerykanów. W ogólnonarodowy trend wpisał się lekarz dentysta z Louisville Jason McNabb's.

Jason McNabb's (uwaga: to nie on na zdjęciu) z dumą prezentuje dyplomy i certyfikaty zdobyte podczas długich lat nauki. Wszystkie trofea wiszą na poczesnym miejscu w poczekalni jego gabinetu. Wśród nich jeden dyplom jest szczególnie zastanawiający, bo wystawiony przez kapitułę...Guinness Book of World Records.

Nie, nie chodzi o liczbę przebadanych pacjentów w ciągu godziny, ani o liczbę usuniętych zębów na minutę, a o zjedzenie największej ilości najbardziej ostrej papryki na świecie.

Papryka ta nazywa się ghost i jest 400 razy bardziej ostra niż uznawana za wyjątkowo pikantną odmiana jalapeno.
Rekordzista tłumaczy, że nie wie ile dokładnie zjadł papryczek 12 czy 15, ale sędziowie odnotowali w jego przypadku połknięcie w dwie minuty 66 g papryki ghost.

Najgroźniejszy konkurent uporał się w tym czasie z 46 g tej nadzwyczaj ostrej papryki.

Jak to w Ameryce, dzięki ekscentrycznej rywalizacji w ekscentrycznym konkursie Jason McNabb's nie może się opędzić od pacjentów, którzy chcą, aby ich zęby leczył najbardziej ostry mężczyzna USA.

Dentysta zarzeka się, że do udziału w konkursie zmusiła go załoga i dodaje, iż pewnie dlatego, że wykupiła polisę na jego życie. - W każdym razie po konkursie czułem się jakby użądliło mnie w gardło tysiąc os - skarży się Jason McNabb's.
Wyczyn godny odnotowania. Efekty spożycia papryczki ghost można oglądać na niejednym filmie w serwisie YouTube.