Tomasz Gedrange z nominacją profesorską

Autor: katkiel • Źródło: katkiel
26-11-2013, 08:01
Tomasz Gedrange z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego otrzymał akt nominacyjny na profesora nauk medycznych.

Prof. Tomasz Gedrange jest autorytetem w dziedzinie ortodoncji, implantologii i regeneracji tkanek. Kieruje Katedrą i Zakładem Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Jest absolwentem Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie w Niemczech. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika i dyrektora Katedry Ortodoncji, Stomatologii Dziecięcej i Prewencyjnej Centrum Stomatologii i Zdrowia Jamy Ustnej na Uniwersytecie w Greifswaldzie.

Jest autorem kilkuset publikacji i wystąpień, uznanym szkoleniowcem. Był kierownikiem kilkudziesięciu projektów naukowych (całkowita suma przynanych środków w grantach to ponad 1,82 mln EUR). Jest honorowym członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Prof. Tomasz Gedrange jest 29. profesorem nauk medycznych w dziedzinie stomatologii (wg Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów).

Gedrange i Komorowski 

Przypomnijmy, że w połowie listopada z rąk Bronisława Komorowskiego profesury otrzymali: Sylwia Słotwińska (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Jadwiga Buczkowska-Radlińska (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie) oraz Bartłomiej Loster (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).