Polscy lekarze dentyści z prestiżowymi dyplomami

Autor: miro • Źródło: Guarana PR/miro
04-11-2013, 13:21
Podczas zakończonej w zeszłym tygodniu w Krakowie Central European Implant Academy (CEIA) trzem lekarzom stomatologom wręczono dyplomy programu edukacyjnego Implant Continuum Education - wspólnego projektu New York University, OSIS i CEIA. Dwóch kolejnych lekarzy dentystów natomiast odebrało certyfikaty programu podyplomowego prof. Markusa Hürzelera.
Lekarze dentyści z Polski są coraz częstszymi gośćmi na New York University College of Dentistry. Wszystko za sprawą programu edukacyjnego Implant Continuum Education - wspólnego projektu New York University, OSIS i CEIA (Central European Implant Academy). Do tej pory program ukończyło 20 stomatologów, a kolejnych 10 jest w trakcie jego realizacji.

Dzięki projektowi, lekarze dentyści z Polski mają okazję usystematyzować i poszerzyć wiedzę, korzystając z doświadczenia wykładowców New York University (klinicystów i praktyków tworzących oraz analizujących nowoczesne procedury implanto - protetyczne). Dla lekarzy z Polski jest to, więc okazja do poznawania w praktyce nowych rozwiązań stosowanych w USA, poszerzenia umiejętności, a przede wszystkim nauki u źródła.

W tym roku laureatami dyplomów Continuum Education NYU & OSIS & CEIA zostali:
dr n. med. Krzysztof Gronkiewicz,
dr Tomasz Parfienowicz,
dr n.med. Witold Jurczyński.
Dyplomy tegoroczni laureaci odebrali podczas CEIA Evening w Teatrze im. J. Słowackiego.

Praktyczna strona wiedzy
Nie była to jedyna grupa nagrodzona podczas CEIA (25 - 26 października 2013 r. w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie). Certyfikaty odebrali także absolwenci programu podyplomowego stworzonego i prowadzonego przez szwajcarskiego praktyka prof. Markusa Hürzelera. Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W gronie absolwentów znaleźli się dr Radosław Jadach, dr Bogusława Czarnowska, dr Katarzyna Suckiel-Papiór oraz dr Pior Puchała. Lekarze dentyści musieli zaliczyć aż 4 praktyczne moduły szkoleniowe, składające się z szkolenia z mikrochirurgii, chirurgii periodontologicznej, chirurgii plastycznej przyzębia i implantacji w strefie estetycznej, a także wykazać w formie prezentacji wprowadzenie najnowszych technik do praktyki.

Specjalne currrilculum periodontologiczno - implantologiczne zostało stworzone przy polskiej uczelni przez prof. Hürzelera, wybitnego praktyka periodontologii i implantologii, profesora Uniwersytetu Albert Ludwigs we Freiburgu i Uniwersytetu Texas w Huston.

Z kolei Continuum Educations NYU & OSIS & CEIA to projekt edukacyjny realizowany w partnerstwie pomiędzy amerykańskimi ośrodkami edukacyjnymi: New York University College of Dentistry i polskimi: OSIS (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej), Central European Implant Academy (CEIA) oraz i Dental Depot Wasio & BIOMET3 - firm administrujących i patronujących wzmiankowane programy.