Znamy kandydatów do Zarządu Głównego PTSS

Autor: Łukasz Sowa • Źródło: ŁS
23-10-2013, 10:23
Jakub Łada z Wrocławia, Mateusz Chojnicki z Poznania oraz Michał Dudziński z Warszawy to kandydaci na stanowisko prezydenta Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Zwycięzcę wyłoni Zjazd Walny, który odbędzie się 25-27 października w Zabrzu.

Kandydatury do Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii można było składać do 14 października.  Nowy Zarząd Główny zostanie wybrany w trakcie Zjazdu Walnego, który odbędzie się w Zabrzu (jest połączony z konferencją PTSS). Członkowie wybiorą: prezydenta, wiceprezydenta, skarbnika generalnego, sekretarza generalnego, członka Zarządu Głównego i Narodowego Koordynatora Wymiany i IADS.

O stanowisko prezydenta ubiega się trzech kandydatów: Jakub Łada (PTSS Wrocław), Mateusz Chojnicki (PTSS Poznań, prezydent organizacji w roku akademickim 2009/10), Michał Dudziński (PTSS Warszawa).

Jeden z nich zastąpi lek. dent. Macieja Michalaka, który funkcję prezydenta PTSS pełni od roku akademickiego 2010/2011. Ze struktur organizacji odchodzi również lek. dent. Sadri Rayad.

- Odchodzimy bo taka jest kolej czasu, ale dalej zamierzamy wspierać studentów, chociażby poprzez działalność w BE ACTIVE DENTIST - fundacji stworzonej przez młodych lekarzy wywodzących się z PTSS - zdradza infoDENT24.pl Maciej Michalak.

O fotel wiceprezydenta studenckiej organizacji powalczą: Jarosław Konopelko (PTSS Lublin), Tomasz Łukasik (PTSS Wrocław) oraz Hubert Gołąbek (PTSS Warszawa).

O reelekcję na stanowisku sekretarza generalnego ubiega się Eliza Ganczarska (PTSS Lublin). Jej rywalką będzie Agnieszka Maj (PTSS Gdańsk).
Formalnością dla delegatów Zjazdu będzie wybór skarbnika i Narodowego Koordynatora Wymian. Zarówno Olaf Sitarski (PTSS Warszawa) jak i Magda Wilczak (PTSS Poznań) nie mają kontrkandydatów.

Jak będzie odbywać się głosowanie?

- Na każdych 10 członków Oddziału PTSS przypada jeden delegat - głos na wyborach - informuje Maciej Michalak. Najwięcej delegatów mają studenci z Warszawy, Wrocławia, Zabrza i Lublina.

Liczba delegatów poszczególnych oddziałów (w nawiasach liczba członków oddziału):
Białystok - 6 (67)
Gdańsk - 7 (74)
Kraków - 9 (96)
Lublin - 22 (220)
Łódź - 9 (93)
Poznań - 14 (147)
Szczecin - 11 (116)
Warszawa - 38 (381)
Wrocław - 31 (317)
Zabrze - 27 (275)

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii, PTSS zrzesza młodych adeptów kierunku lekarsko-dentystycznego wszystkich uczelni medycznych w Polsce. Od momentu założenia w 1997 r. organizacja ma na celu wyłonienie spośród wszystkich studentów stomatologii tych, którzy oprócz codziennych zajęć związanych z uczelnią chcą swoją pracą wspomagać przeprowadzane przez Towarzystwo akcje i projekty.