„E-learning w służbie lekarzom" rzutem na taśmę

Autor: miro • Źródło: miro
22-10-2013, 14:34
Powstało zamieszkanie wokół bezpłatnych programów edukacyjnych organizowanych w ramach projektu "E-learning w służbie lekarzom". Projekt funkcjonuje tylko na Mazowszu, czy w całym kraju, od kiedy można w nim brać udział i jak długo będą dostępne szkolenia?
Z sygnałów płynących do redakcji infoDENT24.pl wynika, że narosło wiele niejasności wynikających z uczestnictwa w bezpłatnym programie edukacyjnych w ramach projektu "E-learning w służbie lekarzom". Postanowiliśmy wyjaśnić wszelkie wątpliwości u źródła, czyli u organizatorów

Prawdą jest, że na stronie OIL w Katowicach, niedawno temu pojawiła się informacja, o tym, iż teraz można BEZPŁATNIE korzystać ze szkoleń na terenie całej Polski, a więc nie tylko na Mazowszu. Jest jednak jeden warunek należy uprzednio wypełnić ankietę zamieszczoną na stronie Med manager.

Otóż informacja te jest myląca, gdyż okazuje się, że możliwość taka istniała niemalże od początku funkcjonowania programu. Organizatorzy przyznają jednak, że zawiódł obieg informacji, zatem zasady darmowego korzystania z e-learningu odczytywane są niekiedy jako wiadomość z ostatnich dni (część lekarzy dentystów nadal sądzi, że szkolenia ograniczone są do tych, którzy działają na terenie Mazowsza).

Formalnie tak jest w istocie, ale właśnie dzięki wypełnieniu ankiety (i po otrzymaniu za nią symbolicznej kwoty 10 zł), każdy może stać się uczestnikiem kursów dedykowanych lekarzom z terenu Mazowsza.

Z uwagi, że informacja o darmowych szkoleniach z trudem przebijała się do świadomości zainteresowanych, organizatorzy chcieliby, aby dostęp do kursów możliwy był przez kolejne trzy lata (do 2016 r.). Pamiętać należy bowiem, że pierwotnie funkcjonowanie projektu zaplanowano tylko do końca 2013 r. Niezależnie jednak od perspektywy na prolongatę e-learningu, bezpieczniej byłoby zarejestrować się w systemie do końca 2013 r.