Dentysta chrapał zamiast leczyć

Autor: jsz • Źródło: jsz
14-10-2013, 13:56
Spore kłopoty może mieć pewien stomatolog z Brooklynu. Został on oskarżony przez byłego pracownika o to, że zezwalał na wykonywanie skomplikowanych procedur higieniście stomatologicznemu, a sam oglądał filmy lub drzemał w gabinecie.

Zarzuty są poważne, ponieważ były pracownik - Paul Zukowski, stwierdza, że nieuprawniony personel wykonywał nawet leczenie kanałowe. Oczywiście pacjenci nie byli informowani o fakcie, że zabieg przeprowadza higienista. 

Dr Isaak Grinman, właściciel gabinetu, jest na cenzurowanym również z innych względów. Podobno był zwolennikiem częstych wakacji i regularnego opuszczania gabinetu na kilka godzin w ciągu dnia pracy. Dodatkowo, częstym gościem stomatologa bywała jego żona. Regularnie zamykali się w pokoju lekarza. Te wszystkie pokusy, zdaniem byłego pracownika, miały sprawić, że Grinman nie ukończył wymaganego kursu w ramach kształcenia ustawicznego.

Paul Zukowski mówi o problemach otwarcie, ponieważ został z gabinetu zwolniony, po tym jak zarzucił właścicielowi nieetyczne zachowanie i oszustwa w ramach systemu Medicaid.