Warszawa: otworzono nowoczesną klinikę za 8,5 mln zł

Autor: katkiel • Źródło: katkiel
10-10-2013, 12:25
Zaawansowane technologie, kompleksowa oferta i specjalizacja w dziedzinie stomatologii estetycznej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej to wyróżniki powstałej na warszawskim Mokotowie DeClinic. Uruchomiona przez dr Irminę Maternę klinika przyjmuje pierwszych pacjentów.

- W Polsce brakuje nowoczesnych klinik stomatologicznych oferujących leczenie na światowym poziomie, ale w cenach adekwatnych do polskich kieszeni - wyjaśnia lek. dent. Irmina Materna, współwłaściciel i Dyrektor Medyczny DeClinic (na zdjęciu). - DeClinic wypełnia tą niszę. Nowoczesna aparatura, którą na co dzień wykorzystujemy, sprzyja komfortowi pacjenta. Dzięki niej możemy zapewnić najwyższy poziom leczenia we wszystkich dziedzinach stomatologii, eliminując do minimum stres towarzyszący zazwyczaj pacjentom przed wizytą - dodaje.

Irmina MaternaWłaściciele podkreślają, że klinika jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie klinik stomatologicznych w Europie. Oferuje kompleksowe leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej, protetyki, ortodoncji, a także implantologii, endodoncji, periodontologii i chirurgii szczękowo-twarzowej. Zapewnia również diagnostykę 3D, wykorzystywaną w wielu dziedzinach stomatologii. Wszystko to jest możliwe dzięki aparaturze będącej na wyposażaniu kliniki, m.in. najnowszej generacji tomografowi NewTom 5G, pozwalającemu na uzyskanie precyzyjnych trójwymiarowych obrazów, mikroskopowi endodontycznemu Zeiss OPMI Pico, urządzeniom do bezbolesnego podawania znieczulenia, piaskarce abrazyjnej, laserowi do tkanek miękkich czy systemowi CEREC CAD/CAM, który umożliwia wykonanie odbudowy pełnoceramicznej na miejscu i w trakcie jednej wizyty.

Wartość inwestycji (uruchomienie i wyposażenie kliniki) wyniosła 8,5 mln zł.

W nowo otwartej klinice zatrudnionych jest 12 lekarzy stomatologów w tym 4 posiadających specjalizację z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Pacjenci przyjmowani są według ściśle określonych procedur medycznych w pięciu nowocześnie urządzonych gabinetach stomatologicznych.

DeClinic posiada również salę operacyjną z pełnym wyposażeniem anestezjologicznym, na której przeprowadzane są zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej, m.in. operacje zatok szczękowych, zabiegi implantologiczne, ortognatyczne oraz zaopatrywane są złamania twarzowej części czaszki u pacjentów po urazach lub wypadkach komunikacyjnych.