Getin Bank w niebieskim specjalnie dla lekarzy dentystów

Mirosław Stańczyk
03-10-2013, 10:32
Niebieskie kolory Getin Banku to ukłon w stronę wybranej grupy klientów, jakimi są lekarze, w tym lekarze dentyści. O specjalnej ofercie dla medyków pracujących w branży stomatologicznej w rozmowie z infoDENT24.pl opowiada Marcin Żak, dyrektor Sieci Doradców Mobilnych w Pionie Klienta Firmowego Getin Banku.
infoDENT24.pl: Czy wizualizacja oferty dla lekarzy (m.in. kolor niebieski) jest pomysłem na odróżnienie jej od innych produktów banku?

Marcin Żak: Materiały dotyczące oferty firmowej mają oznaczenie niebieskie. Zieleń jest kolorem sieci detalicznej Getin Banku.
To co nas odróżnia od innych banków i instytucji finansujących to kompleksowe podejście. Wszystko co dotyczy finansów, ubezpieczeń klienci mogą zrealizować podczas jednego spotkania z doradcą.
Od dzisiaj koniec z doradcą od samochodu, doradcą od kredytu firmowego, doradcą od konta, doradcą od karty, doradcą od terminala POS, doradcą od leasingu. Dość z traceniem czasu dla kolejnego doradcę i opowiadania o tym samym gdy tymczasem pacjenci czekają. To proste

infoDENT24.pl: Czym, poza kolorami, ma przykuć uwagę lekarzy dentystów Getin Bank?

Marcin Żak: W ramach oferty dla lekarzy dentystów Getin Bank umożliwia refinansowanie zakupu sprzętu medycznego, samochodu osobowego, obsługę płatności terminalami POS, finansowe bieżące potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Oferowane przez nas kredyty, zarówno inwestycyjne jak i obrotowe, udzielane są w ramach uproszczonej procedury kredytowej.
Kredyt inwestycyjny „Przyjazna Inwestycja" umożliwia klientom sfinansowanie lub refinansowanie zakupu sprzętu medycznego oraz wyposażenia gabinetów do kwoty 250 tys. zł z maksymalnym okresem kredytowania do 84 miesięcy.
Jako źródło finansowania bieżącego oferujemy kredyty obrotowe do 300 tys. zł, które mogą być udzielane jako kredyty spłacane w ratach lub kredyty w rachunku bieżącym, wówczas spłata następuję z każdego wpływu na rachunek. Kredyty w rachunku bieżącym są kredytami odnawialnymi.
W procedurze uproszczonej zdolność kredytową liczymy w oparciu o oświadczenie o uzyskiwanych przychodach i dochodach. W ramach uproszczonej procedury możemy udzielić łącznego finansowania nawet do kwoty 550 tys. zł.
Jednocześnie lekarz może skorzystać z kredytu samochodowego lub na zakup terminalu POS. Okres kredytowania dla samochodów nowych wynosi nawet 120 miesięcy, a dla samochodów używanych - 96 miesięcy.

infoDENT24.pl: Na czym ma polegać obsługa płatności terminalami POS (tradycyjnie na tym rynku funkcjonują wyspecjalizowane firmy i to z nimi podpisywane są umowy). Czy oferta w Państwa scenariuszu różni się czymś od standardowych rozwiązań.

Marcin Żak: Jako bank oferujemy możliwość realizacji płatności kartami płatniczymi pacjentów w gabinetach czy miejscach praktyki lekarskiej. Nasza oferta jest rynkowa.

infoDENT24.pl: Kredyt w formule do 300 tys. zł lub maksimum 25 proc. przychodów ze sprzedaży w ciągu roku, czy obowiązuje kwota mniejsza z tych dwóch, a wybierają ją klienci?

Marcin Żak: Stomatologom proponujemy kredyt do 300 tys. zł. Dla przedsiębiorstw podmiotów leczniczych zdolność kredytowa liczona jest według maksimum 25 proc. przychodów ze sprzedaży w ciągu roku.

infoDENT24.pl: Czy należy rozumieć, że lekarz stomatolog musi prowadzić minimum przez dwa lata gabinet żeby skorzystać z pakietu (a co z osobami, które np. przez rok miały zarejestrowaną działalność, tak zresztą jest u większości dentystów, a pracują w gabinecie zewnętrznym, tzn. nie mają własnego)? Jest to powszechna forma pracy obecnie.

Marcin Żak: W przypadku kredytowania lekarzy, w tym stomatologów, nie jest wymagany minimalny okres prowadzenia działalności gospodarczej pod warunkiem udokumentowania co najmniej 12 miesięcznego okresu wykonywania zawodu medycznego na podstawie umowy o pracę lub innej umowy cywilno - prawnej. Jest to bardzo atrakcyjna oferta w stosunku do ofert konkurencyjnych.

infoDENT24.pl: W czym tkwi różnica pomiędzy oświadczeniem o zdolności kredytowej a dokumentami o przychodach i dochodach (inne wymagane zabezpieczenie, inne limity, inna RRSO)?

Marcin Żak: Różnica zależy od grupy klientów. Dla lekarzy istnieje możliwość przedłożenia tylko oświadczenia o przychodach i dochodach a dla przedsiębiorstw podmiotów leczniczych wymagane są dokumenty finansowe, w zależności od formy prowadzonej księgowości.

infoDENT24.pl: W ofercie medyk nie ma kredytów konsumpcyjnych.

Marcin Żak: Oferta skierowana jest do lekarzy w związku z prowadzoną przez nich działalnością, dlatego finansowanie dotyczy zakup sprzętu medycznego lub finansowania bieżących wydatków prowadzonej działalności.