PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zaskakujący wzrost zarobków higienistek stomatologicznych

Autor: nieck • Źródło: en
13-08-2021, 07:37
Zaskakujący wzrost zarobków higienistek stomatologicznych Wyższe pieniądze dla higienistek stomatologicznych (fot. Shutterstock)
Zgodnie z danymi brytyjskiego portalu Reed największy wzrost zarobków w branży medycznej otrzymały w ostatnich kilkunastu miesiącach higienistki stomatologiczne.

Według danych brytyjskiego portalu rekrutacyjnego Reed, zarobki w sektorze systemu ochrony zdrowia w ciągu ostatniego roku wzrosły średnio o 19 proc. 

Okazuje się, że największe podwyżki otrzymały brytyjskie higienistki stomatologiczne, bo ich wynagrodzenia w omawianym okresie wzrosły aż o 72 proc.  Do takich wniosków prowadzi zestawienie wysokości poborów z maja 2020 r. i maja 2021 r.

Wiele higienistek stomatologicznych odeszło z zawodu w pierwszej fazie lockdownu. Obecnie brakuje w gabinetach dentystycznych średniego personelu i stąd proponowane wynagrodzenia na niespotykanym do tej pory poziomie.

Higienistki stomatologiczne z innych krajów europejskich (UE) ,  wyjechały z Wielkiej Brytanii i obecnie niewiele z nich wraca do pracy wyspie. Te które zostały na brytyjskim stomatologicznym rynku pracy są przepracowane. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wynagrodzenia   higienistka dentystyczna  

POLECAMY W SERWISACH