PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wycyzelowany gabinet stomatologiczny

ms
05-11-2020, 11:59
Wycyzelowany gabinet stomatologiczny Gabinet stomatologiczny pod nadzorem architekta
W tym projekcie studio NOMO zaproponowało inne spojrzenie na gabinet stomatologiczny. Stworzono wnętrze harmonijne i komfortowe, pełne ciepła i optymizmu, co udało się dzięki zastosowaniu przemyślanych rozwiązań, między innymi odpowiedniego oświetlenia.

Gabinet stomatologiczny zaprojektowany przez studio NOMO liczy ponad 110 mkw. Wśród projektowanych przestrzeni znalazła się między innymi część komunikacyjna, gabinety lekarskie, toalety czy centralne miejsce we wnętrzu – poczekalnia z recepcją.

Od wejścia recepcja
Zdaniem architektów niezwykle ważne było zachowanie balansu między oficjalną funkcją strefy wejścia i recepcji, a coraz bardziej oczekiwaną otwartością i zapraszającą formą tego typu miejsc. Przestrzeń recepcji powinna być czytelnie zaznaczona i zapraszać do kontaktu, tak, aby pacjent od razu wiedział, gdzie ma skierować pierwsze kroki. Ważne by w takiej przestrzeni pojawił się ciekawie zaprojektowany, charakterystyczny element, który zapadnie w pamięć osobom odwiedzającym – np. forma lady, kolor, materiał lub zjawiskowa lampa.

– W zaprojektowanym przez nas wnętrzu lada recepcyjna, o miękkich, przyjaznych, nieco organicznych liniach, zaznacza swoją obecność zaskakującą antracytową barwą, kontrastującą z pozostałymi elementami. Tło dla lady stanowi zabudowa meblowa wykończona okleiną drewnianą o ciepłej i głębokiej tonacji. W przypadku tego projektu zależało nam także na odejściu od formalnej i bezosobowej poczekalni na rzecz bardziej przyjaznej, domowej atmosfery. Elementem wprowadzającym komfort do wnętrza już w strefie wejścia jest wygodne, modułowe siedzisko w kolorze zielonym. Tło dla siedziska stanowią podświetlone nastrojowym światłem okładziny drewniane. Aranżację uzupełniają półka na książki oraz okrągłe formy pufów-stolików, wprowadzające pewną swobodę w aranżowaniu przestrzeni: służą dzieciom do zabawy, a rodzicom jako stoliki pomocnicze. Całość dodatkowo akcentuje sztuczny świetlik sufitowy, z którego wylewające się rozproszone światło wzmacnia wrażenie przestrzeni – dodaje Joanna Bozacka, architekt wnętrz w Studio NOMO.

Oświetlenie gabinetu stomatologicznego
Natężenie oświetlenia czy jego temperatura barwowa to tylko niektóre z parametrów, o których należy pamiętać w projekcie gabinetu medycznego. Wiedza na temat różnego sposobu rozsyłu światła przez poszczególne źródła połączona z doświadczeniem pozwala świadomie dobierać oprawy pod kątem oczekiwanego efektu.

POLECAMY W SERWISACH