Nie jest to gabinet dentystyczny, a punkt konsultacyjny, w którym będzie można przede wszystkim zakupić produktu do wybielania zębów. Niejeden dentysta pomyśli: kolejny chętny do wyjadania konfitur.

Właściciele Smile&More nie mówią nic o konsultacjach z lekarzem dentystą. Fachową pomoc ma zapewnić obecność w punkcie konsultacyjnym wykwalifikowanej higienistki. To ona ma poinstruować osoby zainteresowane jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, jakich produktów używać (tych, które można kupić na miejscu). Będzie także okazja do ustalenia indywidualnego planu higieny (badając pH w jamie ustnej).

Punkt konsultacyjny oferuje „naturalne" wybielanie zębów w super niskiej cenie, ale także profesjonalne zabiegi z zakresu piaskowania, scalingu, lakowania, fachowe doradztwo, instruktaż i wizyty adaptacyjne dla najmłodszych pacjentów. Istnieć ma możliwość ułożenia indywidualnego programu profilaktycznego.

Czytaj także:
W Wielkiej Brytanii dentyści bez konsekwencji wybielą zęby nieletnim 
Czerwona kartka za wybielanie zębów - uwaga na nadtlenek wodoru 

Centrum chwali się, że dysponuje najnowocześniejszym i pierwszym na rynku tomografem PAX-i 3D Green, który wyróżnia się:- najwyższą jakością i rozdzielczością obrazu; - całkowitym czasem skanowania 3D - tylko 5,9 sek.; - systemem 3w1 (CBCT, pantomogram, cefalo); - małą dawką promieniowania; - funkcją MAGIC PANO - ostry pantomogram w każdej z sekcji.

Z projektem powiązana jest m.in. Katarzyna Kurdziej absolwentka Medycznego Studium Zawodowego w Rzeszowie. Początkowo pracowała jako asystentka stomatologiczna przy zabiegach ortodontycznych. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Prawa i Administracji zajmowała się administracją Ortodentu (firma świadczy kompleksowe usługi stomatologiczne, w Rzeszowie i w Dynowie).