PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wrocławska fabryka nakładek ortodontycznych na horyzoncie

Autor: miro • Źródło: ms
09-06-2021, 13:25
Wrocławska fabryka nakładek ortodontycznych na horyzoncie Wrocław: start masowej produkcji nakładek ortodontycznych - początek 2022 r. (fot. shutterstock)
Już wiadomo jak będzie przebiegała inwestycja, związana z budową we Wrocławiu zakładu Align Technology produkującego dziennie ponad 700 tys. nakładek w systemie Invisalign.

Jak informowaliśmy firma Align Technology ogłosiła plany uruchomienia w 2022 r. zakładu produkującego dziennie ponad 700 tys. nakładek w systemie Invisalign. 

Inwestycję tę zrealizuje Panattoni we wrocławskiej dzielnicy Psie Pole. Nowy obiekt będzie miał ok. 40 tys. mkw., z czego 20 tys. mkw. zajmie rozbudowana strefa produkcyjna. Sama inwestycja przejdzie certyfikację w amerykańskim systemie LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) - na poziomie Gold. Pierwsza fabryka firmy w Europie pozwoli obsłużyć region EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) i dotrzeć do nawet 150 mln potencjalnych klientów.

Inwestor będzie mógł korzystać z tzw. clean roomu, czyli pomieszczeń o ściśle kontrolowanych parametrach środowiskowych. Na terenie fabryki zaplanowano zielone strefy relaksu, a użytkownicy budynku skorzystają także z infrastruktury dla rowerzystów, czy stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Położenie inwestycji pozwoli na szybki dojazd do trasy S8 (Warszawa-Łódź-Wrocław-Praga) i A8 (obwodnica Wrocławia).

Nowy zakład produkcyjny we Wrocławiu będzie gotowy w styczniu 2022 r. Pracę w obiekcie znajdzie docelowo 2,5 tys. osób.

Zakład produkcyjny AT we Wrocławiu będzie pierwszym w Europie i trzecim na świecie (po zakładach w Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach).

- Nowa inwestycja pozwoli nam wzmocnić współpracę z lekarzami dentystami korzystającymi z systemu Invisalign. Placówka we Wrocławiu przyczyni się do powstania ponad 2,5 tys. miejsc pracy do końca 2025 r. i będzie największą inwestycją firmy w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Przez ostatnie 20 lat firma zwiększała globalną infrastrukturę, otwierając nowe biura, budując mocne lokalne struktury oraz uruchamiając zakłady planowania leczenia - zapewnia Markus Sebastian, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający, EMEA.

W regionie EMEA mieszka 150 mln osób z wadami zgryzu, a każdego roku ponad 5 mln z nich rozpoczyna leczenie ortodontyczne.

Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie planowane jest na początku 2022 r. Bezpośrednio z zakładu przezroczyste nakładki Invisalign będą dostarczane do współpracujących z firmą lekarzy dentystów.

Firma Align Technology jest największym na świecie producentem wykorzystującym technologię druku 3D. Każdego dnia w zakładach AT na całym świecie powstaje 0,75 mln spersonalizowanych zestawów nakładek ortodontycznych. Z systemu Invisalign korzysta ponad 200 tys. certyfikowanych stomatologów i ortodontów na całym świecie. Dzięki rozwiązaniom firmy Align Technology lekarze pomogli ponad 9,6 mln pacjentom, w tym 2 mln z regionu EMEA (według stanu z IV kw. 2020 r.).

***

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją nakładek Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad. Technologie te pozwalają na uklepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenie pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 200 tys. lekarzy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   Align Technology   Invisalign   aparaty nakładkowe  

POLECAMY W SERWISACH