PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wręczą nagrodę edukującym gabinetom stomatologicznym

02-08-2013, 00:01
Wręczą nagrodę edukującym gabinetom stomatologicznym fot. Dental Depot Wasio
Wręczą nagrodę edukującym gabinetom stomatologicznym fot. Dental Depot Wasio
We wrześniu 2013 r. poznamy zwycięskie gabinety III edycji konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne, w którym nagradza się najlepiej zaprojektowane placówki stomatologiczne w Polsce. Po raz pierwszy w ramach plebiscytu zostanie wręczona nagroda INSPIRATION, dla gabinetu szczególnie zaangażowanego w edukację pacjenta.

Trzecia nagroda: inspiracja dla innych

Przez blisko rok organizatorzy konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne prezentowali na łamach magazynu Dobre Wnętrza gabinety z całego kraju, które dzięki swoim wnętrzom przełamują stereotypowe myślenie o dentyście.

W odróżnieniu od lat ubiegłych, w których wręczane były nagrody wyłącznie za wnętrza, w tym roku przyznana zostanie dodatkowa nagroda - INSPIRATION. Jej celem jest wyróżnienie gabinetu, który szczególnie angażuje się w edukację pacjenta i upowszechnianie profilaktyki. - Wszystkie gabinety nominowane w tym roku do TOP DESIGN zaangażowane są społecznie i edukacyjnie. Prowadzą własne akcje i kampanie poświęcone: implantologii, profilaktyce, leczeniu dzieci, leczeniu zębów w czasie ciąży, organizują spotkania edukacyjne dla przedszkoli, bezpłatne konsultacje, promując tym samym nowoczesną stomatologię mówi Małgorzata Wasio-Malinka, dyrektor marketingu Dental Depot Wasio, jednego z organizatorów plebiscytu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne. -  Część placówek wspiera także zewnętrzne inicjatywy na rzecz profilaktyki, współpracuje z fundacjami i szpitalami. W tym roku postanowiliśmy te wysiłki z jednej strony nagrodzić, a z drugiej pokazać, inspirując inne gabinety do podobnej aktywności - mówi.

Dentysta zaangażowany - edukator

Lista zaangażowania gabinetów jest długa. Wszystkie 11 nominowanych gabinetów prowadzi akcje profilaktyczne skierowane do najmłodszych m.in. spotkania przedszkolaków w gabinecie, wizyty adaptacyjne, spotkania edukacyjne w przedszkolach, bezpłatne przeglądy i wizyty. Dzięki specjalnym programom profilaktycznym bezpłatnym leczeniem lub przeglądami obejmowane są całe klasy szkół podstawowych lub przedszkolne grupy. Gabinety współpracują także z organizacjami lokalnymi m.in. domami dziecka, domami pomocy społecznej, fundacjami, a także firmami organizującymi ogólnopolskie kampanie m.in. Colgate i Blend-A-Med. Wśród nominowanych do nagrody TDGS są także ośrodki edukujące lekarzy stomatologów, organizujące kursy i szkolenia z zakresu implantologii i protetyki.  - Placówki, które co roku trafiają do grona nominowanych do nagrody TDGS to nie tylko ładne gabinety, estetycznie urządzone, to przede wszystkim świadome edukacyjnie ośrodki stomatologiczne, które mogą być wzorem dla innych gabinetów, chcących wdrożyć u siebie dobre praktyki organizowania akcji edukacyjnych lub profilaktycznych mówi Wasio-Malinka.

Najlepsze gabinety z bliska

Także w ramach konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne w tym roku po raz pierwszy zorganizowano akcję profilaktyczną obejmującą bezpłatne konsultacje: implantologiczne, protetyczne, ortodontyczne, dla dzieci połączone z kompleksową i również bezpłatną diagnostyką RTG. W sumie w dniach otwartych organizowanych w 11 miastach udział wzięło kilkaset osób.

POLECAMY W SERWISACH