• Targi Stomatologiczne KRAKDENT® wracają do gry.
  • Na 50 dni przed targami udział w nich potwierdziło 250 wystawców.
  • Mocnym punktem Targów KRAKDENT® ma być program edukacyjny – KRAKDENT-edu.

Co prawda nie można powiedzieć, że Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT - jak co roku - odbędą się na wiosnę, bo 2020 i 2021 tezie tej zaprzeczają, ale prawdą jest, że od 7 do  9 kwietnia 2022 r. EXPO Kraków gościć będzie przez trzy dni każdego kto coś znaczy (lub chce znaczyć) w branży.

Firmy na KRAKDENT

Świadczy o tym chociażby liczba wystawców oraz wypełniony po brzegi program naukowy. Udział potwierdziło 250 wystawców, m.in. z Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Korei Płd., Niderlandów, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii i Włoch, a liczba ta stale rośnie.

Już dziś wiadomo zatem, że KRAKDENT® będzie największą od dwóch lat imprezą dla stomatologów, techników dentystycznych i asystentek.

– Zostało tylko kilka miejsc, lista firm zapełnia się w bardzo szybkim tempie, to ostatni dzwonek, aby dokonać rezerwacji – podkreśla Beata Simon, team leader Targów KRAKDENT®.

Stomatologia cyfrowa 

Słowem kluczem nadchodzącej 28. edycji będzie technologia. Dzięki najnowszym zdobyczom nauki stomatologia rozwija się w błyskawicznym tempie, dając możliwości nierealne jeszcze dekadę temu.

Coraz więcej gabinetów wyposażonych jest w sprzęt, którego nie powstydziłyby się agencje kosmiczne. Tomografia stożkowa CBCT, RTG punktowe, skaner 3D, aplikacje, lasery, fotografia cyfrowa, znieczulenie komputerowe, niewidoczne aparaty ortodontyczne, czy programy służące wizualizacji nowych uśmiechów – to rozwiązania z każdym rokiem powszechniej stosowane przez dentystów.

Wraz ze wzrostem technologii, rośnie jednak konkurencja.

Właściciele gabinetów wiedzą, że inwestycja w wysokiej klasy urządzenia zwróci się w postaci większego zainteresowania ich lecznicą. Pacjenci są bowiem coraz bardziej wymagający - mają niewiele czasu oraz oczekują szybkich i trwałych efektów.

Wchodzą na strony, media społecznościowe, sprawdzają usługi i zwracają uwagę na urządzenia i metody wykorzystywane w leczeniu.

Co zatem zrobić, aby nie pozostać w tyle? Udział w Targach KRAKDENT®, będzie dobrą okazją do przetestowania prezentowanych rozwiązań i nawiązania nowych relacji biznesowych.

KRAKDENT-edu

Jednak, czy sam sprzęt wystarczy, aby zdobyć zaufanie pacjentów? Nie! Potrzeba wiedzy, aby w pełni wykorzystać zdobycze technologii.

Mocnym punktem Targów KRAKDENT® będzie bogaty program edukacyjny – KRAKDENT-edu, na który składają się przede wszystkim kursy medyczne i praktyczne warsztaty przygotowane w salach seminaryjnych EXPO Kraków oraz szkolenia na stoiskach wystawców. Agenda zbudowana została z myślą o podstawowych potrzebach branży, dotyka takich tematów, jak: stomatologia dziecięca, cyfrowa, czy chirurgia stomatologiczna.

Dental Spaghetti

W programie KRAKDENT-edu nie mogło zabraknąć – Międzynarodowego Kongresu Stomatologicznego Dental Spaghetti. W tym roku sesje przedkongresowe odbędą się 8 kwietnia w hotelu Park Inn by Radisson Krakow. Kursy praktyczne poprowadzą: dr Fernando Miñambres Freijeiro, prof Louis Hardan, dr Kostas Karagiannopoulos, dr Marco Martignoni.

Kongres Dental Spaghetti odbędzie się 9 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, a wiedzą podzielą się - oprócz już wymienionych m.in.: Paul Gerloczy, Daniele Rondoni, dr Fernando Rojas-Vizcaya.

Europejskie Towarzystwo Stomatologii Kosmetycznej ESCD 

W drugiej połowie dnia uczestnicy spotkają się na Seminarium Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Kosmetycznej ESCD, które poprowadzą absolwenci Kois Institute w Seattle, a także certyfikowani mentorzy tego ośrodka: dr n. med. Maciej Żarow, lek. stom. Marcin Joniec, lek. stom. Michał Sypień, lek. stom. Tomasz Sypień.

Do 13 marca na część kursów obowiązują niższe ceny. Zapisy na Kongres Dental Spaghetti i szkolenia KRAKDENT-edu tutaj. 

Organizatorzy zapraszają do hali Dunaj w EXPO Kraków i udziału w spotkaniach prowadzonych na Scenie KRAKDENT MeetUp.

Szczegóły na  KRAKDENT