PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Właściciel firmy Planmeca trzeci na liście największych podatników w Finlandii

Autor: miro • Źródło: ms
08-11-2019, 11:00
Właściciel firmy Planmeca trzeci na liście największych podatników w Finlandii Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Według raportu Fińskiej Administracji Podatkowej (Vero) najwięcej w 2018 r. zarobili w Finlandii Ilkka Paananen oraz Mikko Kodisoja założyciele firmy Supercell (gry na telefony). Ich dochody do opodatkowania to odpowiednio 110 i 98 mln EUR. Na trzecim miejscu, z dochodami do opodatkowania w wysokości ok. 47 mln EUR, uplasował się Heikki Kyöstilä, założyciel oraz zarządzający firmą produkującą i sprzedającą sprzęt dentystyczny Planmeca.

Heikki Kyöstilä założył firmę Planmeca w 1971 r. i do dzisiaj piastuje funkcję prezesa. Zaczynał od produkcji unitów i foteli dentystycznych, a także szafek do gabinetów stomatologicznych.

Ostatnia dekada to systematyczna praca naukowców i inżynierów firmy Planmeca nad rozwojem ultranowoczesnych unitów stomatologicznych. To jednocześnie konsekwentna realizacja koncepcji „cyfrowej perfekcji”, wyznaczanej przez najwyższą jakość m.in.: tomografii stożkowej (CBCT), unikatowego oprogramowania smile design, czy sprzętu do precyzyjnego skanowania wewnątrzustnego. Symbolem rozwoju Planmeca jest nagradzana w ostatnich miesiącach na targach branżowych drukarka 3D Planmeca Creo.

Polski wątek w historii rozwoju firmy Planmeca ma szczególną, symboliczną wartość. Otóż inauguracja obecności fińskiej firmy w Polsce datowana jest na 1 maja 2004 r. Tego samego dnia nasz kraj przystąpił do UE. W ten sposób Planmeca wpisała się w najnowszą historię Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Planmeca  

POLECAMY W SERWISACH