PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Warsaw Dental Medica Show – wszystko co najlepsze

Autor: miro • Źródło: ms
03-09-2018, 10:47
Warsaw Dental Medica Show – wszystko co najlepsze Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Czy branży stomatologicznej potrzebne są kolejne targi? To naturalne pytanie, które pojawia się przy okazji debiutu Warsaw Dental Medica Show (6 – 8 września w Nadarzynie pod Warszawą). Zdania na ten temat – jak w każdej innej kwestii – są dwa.

Kontradyktoryjność zagadnienia wymaga poznania obu racji. Każdy kto obstawać będzie przy odpowiedzi na „nie”, w zasadzie stoi na stanowisku, że rozwój jest niemożliwy.

Organizatorzy Warsaw Dental Medica Show wyszli z założenia, że nowe jest wrogiem starego a lepsze – dobrego, postanowili zmierzyć się z niełatwym wyzwaniem.

Co zatem w Warsaw Dental Medica Show będzie istotnie nowego?

Nowy obszar wiedzy
Przede wszystkim mocny akcent, a w zasadzie zaś równoprawny status medycyny estetycznej wobec stomatologii. Sprzęt, wykłady, warsztaty z tego właśnie obszaru stanowią nowość, nowość nie wymyśloną przy biurku organizatorów, a wymuszoną przez rynek. Na coraz silniej wyrażane potrzeby pacjentów reagują lekarze dentyści. Podczas Warsaw Dental Medica Show będą mogli poznać wszystko, co usługodawcom ma do zaoferowania branża medycyny estetycznej, zarówno w kwestii sprzętu, jak i fachowej wiedzy. W ten sposób czynnik przypadkowości w ich działaniach może być wyeliminowany.

Bez wątpienia po raz pierwszy na taką skalę w Polsce na targach o tematyce stomatologicznej pojawi się sektor medycyny estetycznej. Podczas wydarzenia będzie można spotkać specjalistów, którzy swoją pracą wyznaczają nowe kierunki w stomatologii i w medycynie estetycznej.

Nowe podejście do prowadzenia gabinetu dentystycznego
Umiejętności miękkie są piętą Achillesową dużej części znakomitych w swym fachu lekarzy dentystów. Nie ułatwia im życia starcie z reprezentantami wiedzy: ekonomicznej, socjologicznej, informatycznej, marketingowej, którzy z reguły traktują spotkania ze stomatologami nie jako przekazywanie wiedzy a promocję własnych dokonań i zaproszenie do dalszych indywidualnych spotkań na płaszczyźnie komercyjnej.

Widząc problem organizatorzy WDMS dodali do programu imprezy wydarzenie: Jadach – Zadrożny Show, ciekawe wykłady, dotyczące skutecznej obrony przed hejtem w internecie i prowadzenia Facebooka gabinetu stomatologicznego.

O tym, czy lekarz zrobił naprawdę dobre wrażenie podczas wizyty, statystycznie dowiadują się bezpośrednio cztery osoby. To dużo, ale zasięg może być znacznie większy. Moment, w którym pacjent zwraca się z podziękowaniami i ciepłym słowem, jest idealny, aby poprosić o udzielenie opinii na przykład online. Jest to tak ważne dlatego, że aż 84 proc. pacjentów podejmuje decyzję o wizycie u nowego lekarza właśnie na podstawie opinii innych osób.

Podczas wykładu pod tytułem „Jak zadbać o wizerunek lekarza w internecie?” poznamy m.in. odpowiedź na pytanie, czy słynne stwierdzenie „Nie ma Cię w internecie – nie istniejesz” jest nadal aktualne i czy lekarze (specjaliści, placówki medyczne) mają je traktować jako wyzwanie czy zagrożenie.

Będzie też można dowiedzieć się o sposobach budowania wizerunku przez innych lekarzy oraz placówki medyczne, które w internecie odniosły sukces. I co bardzo istotne, poznać cztery sprawdzone kroki, które pozwolą rozbroić bombę w postaci "hejtu" w internecie czy opinii, które psują wizerunek lekarza.

Nowość - spotkanie z head hunters
Wiele osób może zainteresować strefa kariery, której organizatorem jest Medicover Stomatologia, potentat na rynku usług stomatologicznych.

- Zapraszamy do współpracy lekarzy stomatologów, którzy chcą się rozwijać i aktualizują wiedzę ze studiów poprzez liczne kursy doszkalające czy staże specjalizacyjne. Świetnie odnajdą się u nas osoby ceniące dobrą organizację pracy, wypracowane dobre praktyki i pasję dla jakości. Kandydaci, którzy mają ambicję podjąć się dodatkowych wyzwań, mogą ubiegać się o rolę managerską lub szkoleniową – deklarują przedstawiciele Stomatologia Medicover. 

Firma ma ponad 80 gabinetów stomatologicznych i planuje jeszcze więcej - cały czas otwiera nowe centra Medicover, a dzięki aktywności na rynku akwizycyjnym przejmuje do grupy także funkcjonujące kliniki specjalistyczne.

Lecznice sieci Medicover prowadzą: profilaktykę stomatologiczną, stomatologię zachowawczą, implantologię, endodoncję, ortodoncję, pedodoncję, protetykę, chirurgię stomatologiczną oraz stomatologię estetyczną.

Wiedza bardzo praktyczna w nowym wymiarze
W trakcie WDMS lekarze dentyści wezmą udział w międzynarodowej konferencji – forum stomatologiczno - medycznym. Konferencja to ponad 75 bloków tematycznych oraz 25 warsztatów.

To już wszystko było? W zasadzie tak, ale po raz pierwszy część merytoryczna będzie integralnie połączona z częścią wystawową, tak aby w trakcie przerw w wykładach i referatach wszyscy uczestnicy konferencji mogli wybrać się na stoiska wystawców i w trakcie indywidualnych rozmów wyjaśnić wątpliwości, uzgodnić ewentualne przyszłe działania, poprosić o dodatkowe konsultacje.

Nowe obszary wiedzy – uznane nazwiska
Aby program naukowy odpowiadał przede wszystkim potrzebom praktycznym lekarzy dentystów, do udziału w nim w roli wykładowców, a w zasadzie w roli bardziej doświadczonych kolegów po fachu, zaproszono najwybitniejszych polskich praktyków oraz znakomitych gości zagranicznych m.in: prof. Renatę Górską, prof. Giulio Rasperini, prof. Edwarda Franka, prof. Piotra Pruszczyka, prof. Andrea Corbo, dr Ewę Monikę Czochrowską, dr. Marcina Aluchnę, dr. Macieja Jagielaka, dr. Michała Paulo, dr .Piotra Okońskiego, dr. Bartosza Pawlikowskiego.

Fizjoterapia: stary problem nowe podejście
Problemy z kręgosłupem oraz ze stawami, są znakiem rozpoznawczym większości dłużej praktykujących lekarzy dentystów. Organizatorzy oddają im do użytkowania strefę rehabilitacji. Uwaga, nie będą to przypadkowo ustawione fotele „masujące”, czy stoisko z „uzdrawiającymi” kamieniami a profesjonalnie zorganizowana enklawa, w której to fizjoterapeuci nie tylko zademonstrują wybrane zabiegi, ale służyć będą fachową radą w jaki sposób, we własnym zakresie, zminimalizować skutki długotrwałej pracy w wymuszonych pozycjach.

Promocje, promocje: nowe, trzydniowe oferty
Któż nie poddał się ich urokowi? Taka pokusa pojawi się także podczas WDMS. Za namową organizatorów Warsaw Dental Medica Show 20 wystawców przygotowało atrakcyjne propozycje dla tych, którzy pobyt na targach połączyć zechcą z zakupami. To oferty wyjątkowe na czas WDMS.

Gwiazdy na targach: tak jak zawsze, ale nie takie jak zawsze
Lekarze dentyści w zasadzie nie pojawiają się na targach stomatologicznych w celu uczestniczenia w wieczorach artystycznych, ale jeśli już, to warto zapamiętać je jak z najlepszej strony. Organizatorzy Warsaw Dental Medica Show dają gwarancję, że serwowana przez nich porcja rozrywki przyniesie pozytywne doznania.

W czwartek, 6 września zaplanowano wieczór tematyczny, podczas którego gości rozbawi Kabaret Moralnego Niepokoju, a do tańca zachęci Stefano Terazzino wraz ze swoją taneczną partnerką. Wieczór zakończy zabawa przy muzyce serwowanej przez DJ'a.

W piątek, 7 września, odbędzie się uroczysta gala targów Dental Medica Show. Poznamy laureatów targowych nagród oraz zobaczymy recital muzycznej gwiazdy – Edyty Górniak.

Targi odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo na przedmieściach Warszawy. Więcej informacji o targach i rejestracja.

Czytaj także: Czas Warsaw Dental Medica Show zacząć

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Warsaw Dental Medica Show  

POLECAMY W SERWISACH