PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Warsaw Dental Medica Show - potencjał jest!

Autor: miro • Źródło: ms
06-09-2018, 14:41
Warsaw Dental Medica Show - potencjał jest! Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Pierwsze śliwki robaczywki? – Nie w tym przypadku! Okazuje się, że organizatorzy Warsaw Dental Medica Show - pierwszych targów stomatologicznych i medycyny estetycznej nie muszą się zasłaniać statusem debiutanta i zapewniać, że w przyszłym roku będzie zdecydowanie lepiej.

Nie muszą, bo obiektywny osąd każe przekazać w świat opinię pozytywną. Jest całkiem nieźle i to bez brania poprawki na fakt, że Warsaw Dental Medica Show to zupełnie nowe przedsięwzięcie w branży stomatologicznej.

Karuzela wydarzeń podczas WDMS rozkręca się z godziny na godzinę. Lekarz dentysta, który przeznaczy jeden, dwa lub trzy dni (6, 7 i 8 września) na pobyt w hali C Centrum Targowo – Kongresowego Ptak Warsaw w Nadarzynie pod Warszawą, nie będzie miał problemu z atrakcyjnym zapełnieniem zarezerwowanego czasu, bo możliwości jego wykorzystania jest zdecydowanie wiele.

Strefa wystawiennicza
Powierzchnia wystawiennicza, wynosząca 24 tys. mkw. do małych nie należy, jednak przemyślane rozmieszczenie stanowisk wystawienniczych sprawia, że gość WDMS w zasadzie ma wszystkich partnerów biznesowych pod ręką. Organizatorzy targów zadbali o to, aby odwiedzający mogli swobodnie uczestniczyć nie tylko w miniprezentacjach przygotowywanych przez dużą część wystawców w rejonie ich stanowisk, ale także w nieopodal rozmieszczonych strefach biznesowych, w których przez cały dzień odbywają się, ubrane w atrakcyjną formę, prezentacje merytoryczne.

Liczba wystawców (172) może dawać powody do zadowolenia przedstawicielom Centrum Targowo – Kongresowego Ptak Warsaw  Expo. Tym bardziej, że większość firm z tak zwanej górnej półki nie odpuściła udziału w nowym wydarzeniu w branży stomatologicznej. Ich decyzje ułatwia infrastruktura związana z powierzchnią wystawienniczą. W zasadzie każdy pomysł wystawcy na aranżację ekspozycji mógł być spełniony.

Na pytanie infoDENT24.pl: czy odzew ze strony partnerów biznesowych spełnił oczekiwania organizatorów WDMS Agnieszka Dąbkowska, nadzorująca targi Warsaw Dental Medical Show, przyznała, że w ostatnich tygodniach przed debiutancką imprezą w zasadzie było pewne, iż liczba wystawców przekroczy wskaźniki zakładane w początkowych symulacjach. Co więcej część z chętnych nie została zakwalifikowana do udziału w WDMS, tylko z tego względu, że ich aplikacje napłynęły zbyt późno, aby móc zagwarantować należyte przygotowanie powierzchni wystawienniczej bez uszczerbku dla przebiegu imprezy.

- Cieszy nas fakt, że wciąż zgłaszają się do nas firmy, które jeszcze przed startem odbywających się właśnie WDMS deklarowały obecność w roku 2019. Swoją absencję tłumaczą koniecznością skrupulatnej koordynacji planów wystawienniczych, co wymaga czasu – wyjaśnia Agnieszka Dąbkowska.

Strefa kongresowa
Oczywiście każde targi branżowe dedykowane są uczestnikom tej właśnie branży. Okazuje się, że chęć uczestnictwa w części kongresowej WDMS rośnie już nie z dnia na dzień, ale z godziny na godzinę. – Kilka chwil przed rozpoczęciem imprezy mieliśmy czterysta zgłoszeń rejestracyjnych, ale to przeszłość, tuz przed startem WDMS jest ich pięćset, a liczba ta przyrasta naprawdę dynamicznie – cieszy się Agnieszka Dąbkowska. Informuje ona, że najwięcej zgłoszeń – co jest oczywiste – pochodzi z terenu Mazowsza, ale wiele aplikacji napłynęło m.in. z województw pomorskiego i łódzkiego oraz z innych rejonów dobrze skomunikowanych ze stolicą.

Na targi Warsaw Dental Medical Show zapraszane są wyłącznie osoby związane z branżą stomatologiczną i medycyny estetycznej, po wcześniejszej rejestracji on line lub na miejscu. Wstęp bezpłatny na strefę wystawienniczą. Natomiast z pewnymi kosztami wiąże się przywilej uczestnictwa w wykładach kongresowych. Opłata wnoszona jest za jeden, dwa lub trzy dni kongresowe. Wybór wykładów, warsztatów i szkoleń w zasadzie należy już do gościa kongresu. Jednak liczyć się trzeba z ograniczeniami wstępu, o ile wcześniej zarejestrowane osoby wyczerpią limit miejsc.

Pieczę merytoryczną nad Kongresem Naukowym sprawuje prof. dr hab. n. med. Renata Górska, prezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, członek Zarządu European Federation of Periodontology.

Funkcję przewodniczącego Rady Naukowej Kongresu pełni dr hab. n. med. Jan Bartosz Kowalski.

Aby program naukowy odpowiadał przede wszystkim potrzebom praktycznym lekarzy dentystów, do udziału w nim w roli wykładowców, a w zasadzie w roli bardziej doświadczonych kolegów po fachu, zaproszono najwybitniejszych polskich praktyków oraz znakomitych gości zagranicznych m.in: prof. Giulio Rasperini, prof. Edwarda Franka, prof. Piotra Pruszczyka, prof. Andrea Corbo, dr Ewę Monikę Czochrowską, dr. Marcina Aluchnę, dr. Macieja Jagielaka, dr. Michała Paulo, dr .Piotra Okońskiego, dr. Bartosza Pawlikowskiego.

Strefa logistyki
Cieszy fakt, że goście WDMS nie są zakładnikami miejsca postojowego na terenie Centrum Targowo – Kongresowego Ptak Warsaw. Póki co – i wydaje się, że już tak pozostanie aż do 8 września - dojazd do Centrum, położonego przy zjeździe autostrady S8, nie sprawia najmniejszych problemów, tak jak i zaparkowanie na jednym z 15 tys. miejsc postojowych. To zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji uczestnictwa w formule ad hoc, gdyż decyzja taka nie jest obarczona dużym ryzykiem przebijania się w korkach „do” oraz „z”, a także szukania miejsca parkingowego. Ta część logistycznego zaplecza zdecydowanie przemawia za Centrum Targowo – Kongresowym Ptak Warsaw Expo.

To nie koniec miłych rozczarowań, gdyż goście WDMS nie będą narażeni na inne dolegliwości z reguły towarzyszące uczestnictwu w tego typu masowych imprezach. Chodzi o liczne strefy relaksu, w które wkomponowane zostały m.in. punkty gastronomiczne – co ważne oferujące różnorodne jedzenie i to bez długich minut oczekiwania „na swoją kolej”.

Strefa stref specjalnych
Poza doznaniami typowo merytorycznymi na gości WDMS czeka solidna dawka mniej lub bardziej ważnych wydarzeń nie wiążących się z aktywnością zawodową. Można zaczerpnąć chwili wytchnienia w strefach relaksu, delektować się dziełami sztuki, przymierzyć się do sportowych samochodów specjalnie tuningowanych na zamówienie klienta, zadomowić się w luksusowych kamperach i nie mniej luksusowych łodziach motorowych.

Wszystko w atmosferze dbałości o zwiedzających, oglądających i pytających, gdyż wygodne szlaki komunikacyjne nie wymuszają przedzierania się pomiędzy chętnymi do obejrzenia oferty przez osoby ceniące sobie nie tylko czysto zawodowe doznania.

Na terenie hali C tyle się dzieje, że goście, którzy zawitają tutaj w czwartek, piątek lub sobotę w godzinach od 9.00 do 18.00 nie będą czuli potrzeby opuszczenia terenów targowych w poszukiwaniu kolejnych atrakcji.

Czytaj także: Warsaw Dental Medica Show o tej porze za rok

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Warsaw Dental Medica Show  

POLECAMY W SERWISACH