PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Warmińsko-Mazurskie: gmina wybuduje gabinet stomatologiczny

Autor: nieck • Źródło: en
14-10-2020, 08:33
Warmińsko-Mazurskie: gmina wybuduje gabinet stomatologiczny Gmina Dywity
W gminie Dywity w woj. warmińsko-mazurskim pojawiła się duża szansa na budowę nowej siedziby Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W planach także nowoczesny gabinet stomatologiczny.

- Złożyliśmy wniosek o uzyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego - mówi wójt Daniel Zadworny. - Ubiegamy się o kwotę 5,6 mln zł na budowę i wyposażenie nowoczesnego gminnego ośrodka zdrowia w Dywitach.

Są już gotowe wizualizacje nowej przychodni według projektu koncepcyjnego przygotowanego przez Pracownię Projektową Barbary Zynk. Według tej koncepcji łączna powierzchnia użytkowa budynku na parterze i I piętrze wyniesie prawie 500 metrów kwadratowych. W przychodni zaplanowano poza poradnią internistyczną kardiologiczną i "K" także poradnię stomatologiczną.

SGZOZ w Dywitach z filią w Tuławkach, jako jeden z nielicznych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego prowadzony przez gminę wiejską, służy około 6 tys. osób, blisko połowie mieszkańców gminy.

Więcej: olsztyn24.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   pacjenci   gabinet stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH