PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

W pandemii niemal co piąty gabinet stomatologiczny ma problemy finansowe

en
09-11-2020, 10:13
W pandemii niemal co piąty gabinet stomatologiczny ma problemy finansowe Rząd brytyjski nie udziela wsparcia finansowego praktykom stomatologicznym (fot. pixabay)
W Wielkiej Brytanii 16 proc. praktyk stomatologicznych z niepokojem przyjmuje kolejne restrykcje związane z pandemią COVID-19, zwłaszcza że dopiero niedawno wznowiły normalną działalność po wiosennej fali zachorowań.

Finansowe trudności zgłasza już  1 740 gabinetów stomatologicznych. To blisko 16 proc. z nieco ponad 12 tys. placówek działających na rynku brytyjskich usług stomatologicznych. 

Tyle że to jeszcze niepełny obraz skutków restrykcji epidemicznych, z upływem czasu ta liczba będzie rosła, zapowiada Begbies Traynor, korporacja prowadząca badania kondycji finansowej różnego typu przedsiębiorstw. Stomatologia podobnie jak inne sektory gospodarki brytyjskiej ponosi ciężar pandemii. Nie ma wątpliwości, że funkcjonowanie w nowej rzeczywistości epidemicznej, będzie od strony finansowej dla wielu gabinetów bardzo trudne.

Nowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa - zwiększone środki ochrony indywidualnej, częściej przeprowadzane procedury dezynfekcji, dystans społeczny - te wszystkie koszty związane z nową jakością funkcjonowania, już sprawiają, że dentyści przyjmują codziennie mniej pacjentów. Ich liczba jest dodatkowo pomniejszona o te osoby, które obawiają się badań i leczenia w gabinecie stomatologicznych  z powodu pandemii.

Mimo, że rząd brytyjski oferuje finansowa pomoc przedsiębiorcom ponoszącym straty z powodu lockdownu, to gabinety stomatologiczne jej najczęściej nie otrzymują. British Dental Association raportuje, że blisko 25 proc. praktyk stomatologicznych złożyło wnioski o taką pomoc, ale 86 proc. zostało odrzuconych.

Więcej: DentistryToday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   pacjent   Kondycja branży   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH