PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

W Krakowie drożej za najem gabinetu stomatologicznego, a gdzie indziej...

ms
07-10-2013, 07:59
W Krakowie drożej za najem gabinetu stomatologicznego, a gdzie indziej... W Krakowie drożej za najem gabinetu stomatologicznego, a gdzie indziej...(źródło: Wikipedia)
Miesięczne stawki czynszu za wynajem powierzchni na realizowanie świadczeń zdrowotnych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego na podstawie umowy z NFZ wyniosą 6,25 zł/mkw. - donosi OIL w Krakowie.

To dużo, bo za 100 m powierzchnię płacić trzeba będzie 625 zł. Pierwotnie miasto żądało ponoć stawek komercyjnych. Nie koniec na tym. Władze miasta zaproponowały zdecydowanie wyższe niż dotychczas stawki za remonty. Po negocjacjach z Okręgową Radą Lekarską w Krakowie proponowane stawki zmniejszono do 6,25 zł/mkw. 

Prof. dr hab. med. Andrzej Matyja, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie zapewnia, że choć wzrost kosztów utrzymania gabinetu będzie wyraźny, to i tak jest to jednak z najniższych w kraju.

Prezes Andrzej Matyja pewnie ma rację, gdyż aktualne miesięczne stawki najmu obowiązujące w przypadku lokali przeznaczonych na działalność leczniczą nawet w o wiele mniejszych miejscowościach są wyższe (zł/mkw.).

Gdańsk od 10,10 do 89,91 zł - w zależności od strefy miasta
Pruszcz Gdański: 20 zł
Mosina: od 12 do 15 zł w zależności od strefy miasta
Łódź: od 6,74 do 9,70 - w zależności od strefy miasta.
Racibórz: od 6 do 11 zł - w zależności od strefy miasta.
Kędzierzyn - Koźle: 6 zł
Kalisz: 4,84
Szczecin: 2,65

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
czynsz   koszt   ORL w Krakowie  

POLECAMY W SERWISACH