PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

W implantologii czas konfitur?

Autor: miro • Źródło: ms
23-01-2014, 08:02
W implantologii czas konfitur? W implantologii czas konfitur? (foto: sxc.hu)
Światowy rynek stomatologicznych materiałów eksploatacyjnych do 2018 r. wzrośnie do wartości 23,8 mld USD - ocenia Transparency Market Research. Dużo to, czy mało?

To prognozy stawiające na wręcz znakomity rozwój rynku. Szczególne znaczenie dla tego rozwoju powinien mieć segment obejmujący korony i mosty.

Transparency Market Research uważa, że do 2018 r. utrzymany zostanie 18 proc. wzrost. (średniorocznie). Trend ten spowodowany będzie coraz szybszym rozwojem stomatologii kosmetycznej. Duże znaczenie w tej dynamice odgrywać ma turystyka dentystyczna. TMR wskazuje na takie rynki jak Indie, Węgry i Turcję (Polska w tym kontekście nie jest wymieniana).

W raporcie ujęty jest także inny wątek rozwoju rynku. Mianowicie w takich krajach jak: USA, Australia, Wielka Brytania i Niemcy wprowadzono rozwiązania legislacyjne, które mogą ułatwić obywatelom tych państwa dostęp do zaawansowanych procedur medycznych w implantologii.
Nie bez znaczenia dla zakładanego trendu będzie miał proces starzenia się społeczeństw w bogatych krajach, głównie w Europie Zachodniej, USA i Japonii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH