• Medicover Stomatologia uruchomił pierwsze w Polsce Centrum Metamorfoz w koncepcie „Rytuał Uśmiechu”. Lokalizacja to odrestaurowana warszawska Elektrownia Powiśle
 • W nowej lokalizacji pacjenci będą mogli skorzystać z wielowymiarowego i interdyscyplinarnego leczenia, opartego m.in. na: chirurgii stomatologicznej, implantologii i protetyce
 • Oprócz gabinetów i przypominającej kawiarnię poczekalni w przestrzeni centrum można znaleźć też photo room, specjalny pokój fotograficzny, w którym dokumentuje się postępy leczenia i kolejne etapy metamorfozy, a także pokój wybudzeń, z którego korzystać mogą m.in. pacjenci po trudniejszych zabiegach w narkozie
 • Medicover Stomatologia dysponowała w końcu 2022 r. siecią złożoną z ponad 740 fotelami (podwojenie ich liczby w ciągu roku) 

 

Pierwsze Centrum Metamorfoz w koncepcie „Rytuał Uśmiechu”

Ulokowane na Powiślu centrum jest 19. w Polsce, które powstało w formacie "Rytuał uśmiechu", a zarazem 7. w stolicy. Inne zlokalizowane są m.in. w Fabryce Norblina, na placu Konstytucji czy w biurowcu Spark. W Warszawie działa też jedyne w kraju Centrum Ortodoncji Nakładkowej, stworzone we współpracy z Invisalign.

Od istniejących lokalizacji w całym kraju, najnowszą inwestycję odróżnia jednak ścisła specjalizacja. W Centrum Metamorfoz pacjenci będą mogli poddać swój uśmiech korekcie estetycznej lub odbudować uzębienie z wykorzystaniem najnowocześniejszych osiągnięć współczesnej chirurgii stomatologicznej i implanto-protetyki – informuje Medicover Stomatologia.

Popyt na złożone i wielospecjalistyczne leczenie stomatologiczne

- Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się nie tylko na korekty protetyczne i ortodontyczne uzębienia, ale także na pełną rekonstrukcję uśmiechu, inwestując w leczenie implantoprotetyczne. Na rynku rodzi się ogromna potrzeba tworzenia miejsc, w których pacjent będzie mógł liczyć na tego typu złożone i wielospecjalistyczne leczenie – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

– Otwarte właśnie przez nas Centrum Metamorfoz jest pierwszą rynkową odpowiedzią sieci na ten trend konsumencki, który zdominuje stomatologię w najbliższych latach, a który dostrzegamy zarówno wśród osób po pięćdziesiątce, tradycyjnych pacjentów implantoprotetycznych, jak i wśród osób młodych czy trzydziesto-, czterdziestolatków, którzy traktują zdrowy uśmiech jako część wellbeingu i holistycznego podejścia do zdrowia - dodała Wioletta Januszczyk.

Zjawisko to widać w badaniach konsumenckich ARC Rynek i Opinia dla Medicover Stomatologia. Aż 28 proc. Polaków w wieku od 24 do 40 lat rozważa, aby w niedalekiej przyszłości poddać swoje zęby korekcie. Także wśród osób mających od 18 do 24 lat, a więc przedstawicieli coraz aktywniejszego na rynku dentystycznym „pokolenia Z”, co piąty ankietowany skłonny byłby zainwestować w zmianę wyglądu swoich zębów przy pomocy rozwiązań protetycznych.

Potencjał Centrum Metamorfoz  

Jak zapewniają twórcy, w nowej lokalizacji pacjenci będą mogli skorzystać z wielowymiarowego i interdyscyplinarnego leczenia, opartego m.in. na chirurgii stomatologicznej, implantologii i protetyce.

W Centrum Metamorfoz będzie można m.in.:

 • poprawić estetykę zębów pełnoceramicznymi licówkami czy bondingiem;
 • wymienić korony zębowe;
 • poddać się plastyce dziąseł;
 • odbudować uzębienie za pomocą implantów, w tym w oparciu o metodę All-on-X.

– To pierwsze w naszej sieci centrum „Rytuału Uśmiechu”, które tak mocno specjalizować będzie się w skomplikowanych procedurach estetycznych i rekonstrukcyjnych. Pomoc znajdą tu zarówno pacjenci borykający się z rozległymi brakami zębowymi, wymagający interwencji chirurga i implantologa, jak również osoby, które chcą odmienić wygląd zębów, korzystając z możliwości, jakie daje nowoczesna protetyka czy ortodoncja – opisuje dyrektor zarządzająca.

Samo leczenie w Centrum Metamorfoz odbywa się na powierzchni 676 m kw.

W Elektrowni Powiśle do dyspozycji pacjentów jest aż 11 gabinetów, w których przyjmują doświadczeni dentyści ze wszystkich najważniejszych dziedzin stomatologii:

 • chirurgii stomatologicznej;
 • implantologii;
 • protetyki;
 • ortodoncji;
 • endodoncji;
 • leczenia zachowawczego.

Na miejscu przyjmuje też fizjoterapeuta stomatologiczny, wspierający m.in. rehabilitację pozabiegową oraz logopeda.

Złożone leczenie stomatologiczne 

Oprócz gabinetów i przypominającej kawiarnię poczekalni w przestrzeni centrum można znaleźć też photo room, czyli specjalny pokój fotograficzny, w którym dokumentuje się postępy leczenia i kolejne etapy metamorfozy, a także pokój wybudzeń, z którego korzystać mogą m.in. pacjenci po trudniejszych zabiegach w narkozie. Centrum wyposażone jest także we własną pracownię diagnostyki obrazowej z RTG i tomografem komputerowym.

– Pod względem medycznym całe centrum zostało przystosowane do komfortowego i bezbolesnego leczenia nawet bardzo złożonych przypadków związanych z metamorfozą uśmiechu. Umożliwia to zarówno interdyscyplinarny zespół lekarzy, jak i przygotowane zaplecze technologiczne, oparte na najnowszych osiągnięciach stomatologii cyfrowej ze skanerami 3D, tomografem oraz mikroskopami do leczenia endodontycznego – mówi Wioletta Januszczyk.

Liderem medycznym Centrum Metamorfoz został chirurg implantolog lek. dent. Piotr Gutowski.  Zdaniem stomatologa, takie miejsca są dziś potrzebne. – Polacy coraz częściej i chętniej poddają się metamorfozom. Motywy takich zmian najczęściej są zdrowotne, ale nie tylko. Wiele osób dzięki korektom uzębienia nabiera większej pewności siebie, rozwija karierę zawodową, czując się pewniej ze swoim uśmiechem, ale także nawiązuje nowe relacje, w czym estetyczny wygląd zębów pomaga. Pod tym względem nowe miejsce spełnia znacznie większą rolę – mówi.

740 foteli stomatologicznych w sieci Medicover Stomatologia

Dla Medicover Stomatologia najnowsze otwarcie to ważny krok w ekspansji. 2022 r. sieć zakończyła z ponad 740 fotelami, podwajając ich liczbę w tym czasie. – Rozwijając sieć stale przyglądamy się rynkowi, temu jak ewoluuje, jak również potrzebom pacjenta, które napędzają te zmiany. Wypadkową tego są kolejne odważne i pionierskie inwestycje Medicover Stomatologia, wyznaczające standardy dla polskiego rynku dentystycznego. Nowa lokalizacja jest tego najlepszym przykładem – informuje Wioletta Januszczyk.

Na koniec września 2022 r. sieć Medicover Stomatologia obejmowała 76 nowoczesnych centrów, oferujących kompleksowy zakres usług dentystycznych.

Stomatologia w Medicover dostępna jest dla pacjentów zarówno w ramach abonamentów medycznych, jak i na zasadzie płatności za pojedyncze usługi. Gabinety zlokalizowane są w największych miastach na terenie całej Polski.

Medicover Stomatologia częścią potencjału Medicover

Medicover Stomatologia jest częścią Medicover, międzynarodowej firmy świadczącej usługi medyczne i diagnostyczne, z siedzibą w Sztokholmie, notowaną na Giełdzie w Sztokholmie (Nasdaq Stockholm).

Firma została założona w 1995 r. w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi medyczne w Polsce, a następnie rozszerzyła działalność na inne kraje. Obecnie największe rynki, na których działa firma to: Polska, Niemcy, Rumunia i Indie.

Medicover zapewnia to opieka ambulatoryjna i specjalistyczna, sieć szpitali, laboratoriów oraz punktów pobrań krwi w ramach dwóch obszarów – Healthcare Services i Diagnostic Services.

Healthcare Services i Diagnostic Services

Healthcare Services – oferuje usługi z zakresu profilaktyki i opieki ambulatoryjnej, specjalistycznej opieki zdrowotnej, nowoczesne usługi stomatologiczne, a także rozwiązania z zakresu wellbeing, w tym: pakiety sportowe i usługi dietetyczne.

Usługi oferowane są w 8 krajach, w 149 centrach medycznych, 47 aptekach, 38 szpitalach, 76 centrach stomatologicznych, 36 salonach optycznych, 15 centrach zdrowia psychicznego (w tym w jednej poradni psychologiczno-pedagogicznej i pierwszym pełnoprofilowym szpitalu psychiatrycznym), 36 klinikach leczenia niepłodności i 106 klubach fitness i siłowniach.

Główne rynki to Polska, Indie i Rumunia.

Diagnostic Services

Diagnostic Services oferuje rozwiązania z obszaru diagnostyki, w tym rozległy zakres badań laboratoryjnych we wszystkich głównych obszarach patologii klinicznej, wykonywanych na etapie profilaktyki, diagnostyki i leczenia schorzeń.

Działalność prowadzona jest poprzez sieć 99 laboratoriów, 852 punktów pobrań krwi oraz 24 kliniki w 10 krajach. Główne rynki to Niemcy, Ukraina, Rumunia i Polska.

W 2021 r. Medicover miał 1,337 mld euro przychodów i zatrudniał ponad 38 tys. pracowników.