PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

UM w Poznaniu zapewne zajmie się profilaktyką stomatologiczną dzieci

Autor: miro • Źródło: ms
16-04-2021, 08:44
UM w Poznaniu zapewne zajmie się profilaktyką stomatologiczną dzieci Profilaktyka stomatologiczna dla dzieci w wieku 7-11 lat, zamieszkałych w Poznaniu (fot. unsplash)
W konkursie na wybór realizatora programu zdrowotnego pod nazwą „Profilaktyka stomatologiczna dla dzieci w wieku 7-11 lat, zamieszkałych w Poznaniu, na lata 2021-2023" napłynęła tylko jedna oferta.

Do konkursu przystąpiło tylko Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej Sp. z o.o. ul. Bukowska 70 60-812 Poznań.

Organizator konkursu przewidział kwotę brutto, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie programu polityki zdrowotnej w poszczególnych latach:
na rok 2021 - 294 tys. zł brutto;
na rok 2022 - 294 tys. zł brutto;
na rok 2023 - 294 tys. zł brutto.

Łączna kwota na lata 2021-2023 to 882 tys. zł brutto.

Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej przedstawiło ofertę na kwotę 825 tys. zł brutto.

Przypomnijmy, że celem programu jest poprawa stanu zdrowia dzieci poprzez przeprowadzenie działań edukacyjnych oraz badań w kierunku zapobiegania próchnicy.

W programie przewidziane są badanie stomatologiczne wraz z instruktażem higieny jamy ustnej oraz lakowanie bruzd zębów szóstych w populacji dzieci do ukończenia 8 roku życia (są one świadczeniami gwarantowanymi), jednakże w związku z dużym rozpowszechnieniem problemu próchnicy zębów wśród najmłodszych - przeprowadzenie, wskazanych w programie, interwencji jest zasadne i będzie stanowiło istotne uzupełnienie istniejących świadczeń - oceniają twórcy projektu.

Działania obejmą ok. 30 proc. wskazanej grupy wiekowej (ok. 7460 dzieci rocznie).

Program obejmować będzie dofinansowanie do konsultacji stomatologicznych połączonych z instruktażem higieny jamy ustnej, dofinansowanie do lakowania zębów oraz finansowanie działań profilaktycznych i edukacyjnych skierowanych do dzieci i ich rodziców (opiekunów).

Program jest realizowany przez władze Poznania po raz pierwszy. Program uzyskał pozytywną opinię Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH