PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

UM w Poznaniu z dofinansowaniem profilaktyki próchnicy zębów dla młodzieży

Autor: miro • Źródło: ms
17-09-2020, 08:43
UM w Poznaniu z dofinansowaniem profilaktyki próchnicy zębów dla młodzieży Stomatologia: Pieniądze na programy profilaktyczne (foto pixabay)
Dofinansowanie otrzymał projekt „Program edukacyjno-profilaktyczny w zakresie próchnicy zębów dla młodzieży z uwzględnieniem grup obciążonych chorobami ogólnymi i niepełnosprawnością z makroregionu zachodniego”, którego beneficjentem jest UM w Poznaniu.

Wartość dofinansowania z Funduszy Europejskich to 705,4 tys. zł.

Projekt przewiduje wdrożenie programu edukacyjno-profilaktycznego w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim.

Na program składać się będą działania edukacyjne, opracowanie materiałów edukacyjnych, prowadzenie strony internetowej i warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Co ważne, młodzież będzie mogła skorzystać z badań stomatologicznych z instruktażem higieny jamy ustnej, który ma zapewnić plan leczenia. Projekt rozpocznie się w listopadzie 2020 r., a zakończy w czerwcu 2023 r.

W  konkursie na profilaktykę próchnicy zębów dla młodzieży mają być zawarte łącznie cztery umowy na kwotę ponad 5,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH