PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Tulident w grupie stomatologicznej budowanej przez fundusz THC

ms
11-01-2021, 11:50
Tulident w grupie stomatologicznej budowanej przez fundusz THC Tulident dr Edyta Kielan i dr Maciej Kielan (fot. archiwum)
Centrum Estetique, należące do funduszu private equity THC, powiększyło się o centrum stomatologii i ortodoncji Tulident. Kliniki łączą siły i wspólnie budują regionalną sieć stomatologii cyfrowej na Dolnym Śląsku.

Tulident to założona w 2012 r. wrocławska klinika oferująca pełen zakres usług stomatologicznych. W placówce znajdują się cztery gabinety stomatologiczne oraz pracownia radiologiczna wyposażona w cyfrowy sprzęt diagnostyczny m.in. tomograf CBCT i pantomograf CS 8100 3D. Z kolei Centrum Estetique z Polanicy Zdrój, specjalizująca się w zaawansowanej stomatologii estetycznej, to pierwsza inwestycja funduszu private equity THC, który rozpoczął w 2020 r. konsolidację rynku stomatologicznego

- Dołączenie kliniki i zespołu Tulident do sieci Estetique jest kolejnym etapem realizacji naszej strategii budowy regionalnej sieci klinik stomatologii cyfrowej. Tulident to zespół doskonałych lekarzy i personelu pomocniczego, realizujących potrzeby pacjentów zarówno w obszarze stomatologii specjalistycznej jak i ogólnej. Łączymy siły i wspólnie zaczynamy pracować na rzecz rozwoju oferty stomatologii cyfrowej dla mieszkańców Wrocławia – mówi Aleksandra Szuba-Paszkiewcz, współwłaścicielka oraz prezes zarządu Centrum Estetique.

od lewej stomatolodzy: Maciej Kielan, Edyta Kielan, Zofia Kielan-Grabowska

- Zakładając i rozwijając Tulident zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy dobro naszych pacjentów oraz stworzenie miejsca gwarantującego lekarzom i pracownikom komfortowe środowisko pracy i możliwości rozwoju. Oferta od Estetique pojawiła się akurat w okresie, w którym rozmawialiśmy o konieczności profesjonalizacji organizacyjnej naszej firmy oraz o rozwoju naszej oferty w kierunku stomatologii cyfrowej, a Estetique jest regionalnym liderem w tym obszarze. Z takim partnerem będziemy mogli wkroczyć w nowy etap rozwoju - wsparcie merytoryczne, praktyczne, szkolenia i doradztwo przy wyborze sprzętu będą dla nas bezcenne. Szczególnie, że pracujący u nas lekarze bardzo na to liczą. Dla mnie osobiście niezwykle ważna jest możliwość oddania obowiązków zarządczych i administracyjnych, co pozwoli mi się zaangażować w rozwój kwestii medycznych. Nie bez znaczenia jest też stabilność finansowa jaką gwarantuje inwestor – mówi dr n. med. Edyta Kielan, współzałożycielka Tulident.

Jak twierdzi Michał Gorecki, dyrektor zarządzający projektem stomatologicznym w Tar Heel Capital, realizowany przez fundusz model stanowi nową jakość na rynku i ma inną filozofię budowy grupy stomatologicznej niż podmioty, które do tej pory aktywnie konsolidowały ten rynek.

- Rozwijamy kilka regionalnych sieci dając im zalety bycia częścią większej grupy - wspólne zakupy, know-how w zakresie marketingu i finansów, ale zależy nam by zachować indywidualny charakter i dorobek poszczególnych praktyk. Takie podejście do budowania grupy z jednej strony pozwoli uniknąć wielu pułapek jakie niesie za sobą konsolidacja centralna w ramach korporacji medycznej, a z drugiej strony umożliwia korzystanie z efektu skali oraz pozwala na skierowanie uwagi i energii zespołów klinik na zapewnienie najwyższych standardów obsługi pacjenta. Wielu lekarzy widzi zalety bycia częścią większej grupy, ale nie jest przekonana do pracy w warunkach korporacyjnych – uważamy, że współpraca z nami jest dla nich idealnym rozwiązaniem – dodaje Gorecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
THC   Tulident   Centrum Estetique   integracja_rynku  

POLECAMY W SERWISACH