Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu działa pod auspicjami poznańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, nic więc dziwnego, że ostateczne zdanie w sprawie powierzenia stanowiska prezesa tej placówki miał rektor UM, prof. Jacek Wysocki.
Decyzja te była konieczna, gdyż - jak wiadomo - uprzednia szefowa Centrum, Agnieszka Pachciarz, objęła stanowisko wiceprezydenta Poznania (zajmuje się zdrowiem, polityką społeczną i mieszkaniową).

Kandydatów na to prezesa Centrum rekomendowała specjalnie powołana komisja, w skład której weszli prorektor PUM prof. Grzegorz Oszkinis, kanclerz uczelni Bogdan Poniedziałek i członek rady nadzorczej Centrum Joanna Janczak. O stanowisko to ubiegało się ośmiu kandydatów. Ostatecznie rektorowi zaproponowano Radosława Krawczykowskiego. Propozycja ta została zaakceptowana.

Czytaj także:

Kto po Pachciarz w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii w Poznaniu? 

Kto w centrum nowego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej? Niespodzianka 

Nowy prezes Centrum przyznaje, że placówka ta powinna realizować cele naukowe, ale także zarabiać na siebie. Zadanie to będzie ułatwione, chociażby z tego względu, że spółka znajduje się w dobrej kondycji finansowej.

Szef Centrum nie ucieknie jednak od problemów. Kierowana przez niego placówka szkoli stomatologów, współpracuje z ponad setką pracowników medycznych. Nie tak dawno temu Wielkopolska Izba Lekarska żądała od Centrum wyjaśnień w związku z nowymi umowami zawieranymi tam z lekarzami - dentystami. Umowy przedstawione lekarzom różniły się w dość znaczny sposób od umów, jakie dentyści mieli z poprzednim pracodawcą - Szpitalem Klinicznym im .H. Święcickiego. WIL apelowała do władz Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu (organ założycielski spółki Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej UMP) o rozwiązanie tego problemu na drodze porozumienia. 

                                                                                                           ***
Radosław Krawczykowski ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kształcił się także na Uniwersytecie Wrocławskim. Z wykształcenia jest politologiem. Zajmował stanowisko dyrektora Departamentu Wdrażania Programów Regionalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Był odpowiedzialny za wdrożenie Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Współpracował z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Komisją Europejską oraz Ministerstwem Rozwoju Regionalnego. Poza funduszami pasjonuje go też historia Polski i Europy, zwłaszcza najnowsza.
Nowy szef Centrum wolne chwile spędza z żoną Emilią i kilkuletnią córeczką w górach. Tam właśnie, często z gitarą w ręku, odpoczywa od codziennych spraw zawodowych.