• Centrum Stomatologiczne Twój Uśmiech w Dzierżoniowie - kolejny podmiot, który znalazł się w grupie THC.

  • THC gwarantuje partnerom wolność w sprawach medycznych i zachowanie innych mocnych stron w prowadzeniu placówek stomatologicznych.

  • THC szuka lekarzy przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać własne praktyki, tak, aby prowadzone podmioty istotnie rosły, zarówno pod względem wachlarza usług, poziomu przychodów czy liczby foteli. 

Centrum Stomatologiczne Twój Uśmiech jest szóstym podmiotem w grupie stomatologicznej funduszu THC, która liczy obecnie 45 gabinety w 9 lokalizacjach. 

Potencjał Twojego Uśmiechu 

Centrum Stomatologiczne Twój Uśmiech to nowoczesna, złożona z pięciu gabinetów, rodzinna placówka w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku.

Twój Uśmiech został założony w 1990 r., ale jego początki sięgają końca lat 50. XX w., kiedy gabinet otworzyła lek. dent. Krystyna Skrzyszewska – mama lek. dent. Piotra Skrzyszewskiego, współwłaściciela Twojego Uśmiechu.

Twój Uśmiech od początku był liderem stomatologii cyfrowej na Dolnym Śląsku. Obecnie Centrum jest pionierem w diagnostyce okluzyjnej w swoim regionie. Twój Uśmiech oferuje szeroki zakres usług ze wszystkich dziedzin stomatologii.

Właściciele Twojego Uśmiechu stawiają również na wąskie specjalizacje wśród swoich lekarzy stomatologów m.in. periodontologię, chirurgię, protetykę czy ortodoncję (w tym ortotropię), dzięki czemu placówka w Dzierżoniowie zapewnia pacjentom dostęp do kompleksowych i zaawansowanych usług w regionie.

Centrum Twój Uśmiech wyposażone jest w wysokiej klasy sprzęt medyczny - od skanerów najnowszej generacji, po kilka rodzajów mikroskopów, własne studio fotograficzne i pracownię rentgenowską.

Atutem Centrum jest założyciel lek. dent. Piotr Skrzyszewski, charyzmatyczny i doświadczony endodonta, specjalizujący się w okluzji, a także w ergonomii pracy gabinetów stomatologicznych, fotografii stomatologicznej i stomatologii cyfrowej, w których to tematach prowadzi szkolenia w całej Polsce.

Dlaczego Twój Uśmiech wybrał THC

- Od samego początku działalności zajmowaliśmy się prowadzeniem biznesu i leczeniem jednocześnie. Taka praca jest niezwykle absorbująca. Moja decyzja o dołączeniu do THC spowodowana jest chęcią permanentnego podnoszenia poziomu stomatologii w Polsce - mówi lek. dent. Piotr Skrzyszewski, prezes Centrum Stomatologicznego Twój Uśmiech.

Chcemy by wszyscy nasi lekarze się rozwijali, szkolili, by nasze usługi były na najwyższym światowym poziomie także, przy użyciu zaawansowanych technologii cyfrowych. Dlatego wsparcie w zarządzaniu spółką przez THC, wymiana doświadczeń wewnątrz grupy, a także dodatkowe zasoby finansowe, marketingowe, HR-owe czy prawne stanowiły dla mnie rozwiązanie jakiego szukałem.

Nowatorski model, który oferuje fundusz, bardzo nam odpowiadał, czyli dawanie wolności w sprawach medycznych i zachowanie tego co wypracowaliśmy przez lata przy mocnym wsparciu w obszarach, o których wspomniałem wcześniej.

Muszę przyznać, że to nie była jedyna oferta jaką otrzymaliśmy. Mocno analizowaliśmy modele współpracy proponowane przez inwestorów branżowych. Jednak miałem do tych modeli bardzo sceptyczne podejście. Dopiero mnie przekonał Tar Heel Capital ze swoją wizją budowania grupy i obecnymi w niej wspólnikami, lekarzami reprezentującymi bardzo wysoki poziom stomatologii.

Jestem ciekawy nowych wyzwań, lubię być pionierem, więc pomyślałem, że warto wejść w projekt nowej sieci stomatologicznej razem z funduszem i budować coś nowatorskiego – dodaje lek. dent. Piotr Skrzyszewski, prezes Centrum Stomatologicznego Twój Uśmiech.

Dlaczego THC postawił na Twój Uśmiech  

- Jesteśmy pod wrażeniem tego, co udało się zbudować Piotrowi Skrzyszewskiemu razem z rodziną w Dzierżoniowie. W niewielkim mieście pod Wrocławiem, oferują kompleksowe usługi stomatologiczne na światowym poziomie i dodatkowo szkolą osoby z branży stomatologicznej w kilku kluczowych obszarach, którymi my także jesteśmy zainteresowani. Szef Twojego Uśmiechu, razem z rodziną, to osoby pełne energii, chcące się nadal rozwijać oraz pracować nad tym, aby ich firma rosła i stawała się dojrzalsza. Takich partnerów w biznesie poszukujemy - mówi Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

THC zaprasza do współpracy centra stomatologiczne

Jakie centra stomatologiczne są na radarach funduszu i jakie plany ma na najbliższe lata – wyjaśnia przedstawiciel Tar Heel Capital.

Interesują nas zdrowe firmy z potencjałem do wzrostu. Szukamy lekarzy przedsiębiorców, którzy chcieliby razem z nami je rozwijać przez kolejne 5-7 lat, tak, aby ich spółki w tym czasie istotnie rosły, zarówno pod względem wachlarza usług, poziomu przychodów czy liczby foteli.

Konsolidację rynku rozpoczęliśmy w lipcu 2020 r. od zakupu Centrum Estetique z Polanicy, czyli też na Dolnym Śląsku. W 2020 r. dokupiliśmy Tulident we Wrocławiu. Potem zainwestowaliśmy w lokalną sieć ze Śląska DenticaCenter z trzema placówkami - w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu. Ostatnio DenticaCenter otworzyła nowe centrum stomatologiczne, w którym docelowo znajdzie się dziewięć gabinetów. 2020 r. zakończyliśmy inwestycją w Galerię Uśmiechu z Krakowa, która po akwizycji urosła do 10 gabinetów.

Rok 2021 to zakup Stomatologii Bez Bólu z Jeleniej Góry, teraz przyszedł czas na dołączenie do grupy Twojego Uśmiechu. Do 2021 r. nasza grupa powinna liczyć około 50 gabinetów i generować ponad 50 mln zł przychodów. Nasze plany związane są z dalszą ekspansją, chcielibyśmy zamykać kolejne transakcje, a z naszymi wspólnikami otwierać kolejne placówki - dodaje Jacek Przybył.

***
Przy transakcji akwizycji Twojego Uśmiechu doradzali: CET, wyłączny partner Clairfield International w Polsce, Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy oraz Kancelaria KM Partners.